Światopogląd: między transcendencją, a codziennością

Wydawnictwo: Nomos
83-88508-61-X
n0e

Księga pamiątkowa przedstawia nie tylko dorobek szanownego Jubilata, lecz także liczne inspiracje płynące z jego obszernej i wielowątkowej twórczości. Prace zawarte w tomie podejmują szeroką i zróżnicowaną tematykę. Czytelnik znajdzie w nim zarówno problematykę religioznawczą, jak i socjologiczną, filozoficzną, antropologiczną czy psychologiczną, co najpełniej oddaje interdyscyplinarną i wielowymiarową materię badawczą, jaką jest religia i religijność, transcendencja ukazująca się w immanencji codzienności. Zamieszczona w tomie bibliografia prac profesora Włodzimierza Pawluczuka niewątpliwie ułatwi czytelnikom kontakt z twórczością Jubilata.

źródło opisu: http://www.nomos.pl/products/154/p/232

źródło okładki: http://www.nomos.pl/products/154/p/232