Rokoko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Popularna Biblioteka Sztuki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Arkady
83-213-4372-4
sztuka, rokoko
sztuka
Snoopy

Książka ta nie jest, i nie miała być, pełną monografią rokoka. Na podstawie przykładów zaczerpniętych z różnych dziedzin kultury artystycznej pragnąłem udowodnić, że rokoko nie było ostatnią fazą baroku, lecz zajęło wobec niego pozycję antagonistyczną, tworząc własną postawę i własny styl. W opinii różnych badaczy nie jest to sprawa tak prosta, jak by się na pozór zdawało.

źródło opisu: www.bazarek.pl

źródło okładki: www.bazarek.pl

Gabrielle | 2014-06-03

Bardzo rzetelna, lekko napisana i wypełniona ilustracjami książka poświęcona rokoku w Polsce i w Europie. Dzięki podzieleniu na rozdziały (malarstwo, architektura, rzeźba), bez wysiłku można w niej znaleźć te zagadnienia, którymi jest się zainteresowanym.

Kasia Moszumańska | 2016-08-17
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Jest to jedna z niewielu (przynajmniej mnie znanych) dostępnych po polsku książek w całości poświęconych sztuce rokoka. Niestety, nie do końca spełniła moje oczekiwania. Po przeczytani pozostawiła sporo niedosytu. Jeśli chodzi o treść - brakowało mi podania patronów przy paru kościołach, kilka angielskich obrazów zamieszczono niemal bez słowa komentarza na temat rokokowego malarstwa w Anglii, autor często zbędnie makaronizuje (oczywiście bez przypisów, bo przecież każdy wie, co po francusku znaczy capricieux - niestety mnie francuskiego uczono tylko dwa lata i ja nie wiem; w wydaniu z 2005 można by to poprawić, zresztą to samo dotyczy też niektórych polskich słów jak np. pepiniera, subreta - w końcu jest to książka z założenia dla laików), nie wymienia ani jednego poety związanego z rokokiem. Książka jest mocno nakierowana na sztukę francuską, boli to zwłaszcza przy szczątkowym opisie malarstwa rokokowego na terenie polski i jak już wspominałam - pominięciu szczegółów dotyczących...

Ewa | 2015-10-15

Publikacja poświęcona epoce rokoka. Napisana lekko i przejrzyście. Zawiera wiele podstawowych informacji z różnych dziedzin sztuki,opatrzona ilustracjami.

atom123 | 2014-04-08

Jak dla mnie książka doskonała,spełniła moje oczekiwania.polecam....

mellaga | 2016-11-27
Na półkach: Sztuka, Przeczytane