Niewidzialna religia. Problem religii we współczesnym społeczeństwie

Tłumaczenie: Lucjan Bluszcz
Seria: Socjologia religii
Wydawnictwo: Nomos
Invisible religion
n0e

Thomas Luckmann w swej książce Niewidzialna religia kwestionuje pewne uproszczenia zawarte w koncepcji globalnej sekularyzacji. W koncepcji Luckmanna religia pełni kluczową funkcję stabilizacyjną i organizacyjną. Jest niezbywalnym elementem życia społecznego i podlega procesom modyfikacji - dostosowania, usunięcie tego elementu zdaniem Thomasa Luckmanna oznacza destrukcję społeczności. Najważniejszym teoretycznym osiągnięciem książki jest teza o prywatyzacji religii, w myśl której religia nie znika z życia społecznego, ale staje się - jako wartość przede wszystkim prywatna - niewidzialna.

źródło opisu: http://www.nomos.pl/products/154/p/329

źródło okładki: http://www.nomos.pl/products/154/p/329