Ucieczka do Indii

Wydawnictwo: Branta
83-89073-81-1
Dorota_1988

Zbiór reportaży z Indii - fascynującego kraju wielu kultur i religii, gdzie nowoczesność miesza się z dawnymi obyczajami. Mozaika wyznań oparta na bogatej mitologii barwnie oddaje klimat zarówno miasta Delhi, jak i odległych zakątków rozległego kraju. Nędza funkcjonuje obok bogactwa, zabytkowe budowle obok slumsów.

Monika | 2014-09-18
Przeczytana: 14 września 2014

Rzadko trafia w moje ręce tak dobra książka o Indiach!
Zbiór reportaży pana Mroziewicza czyta się wolno, z zastanowieniem, zamyśleniem i refleksją. Niektóre fragmenty książki były dla mnie ciekawsze, inne mniej, jednak całość jest zdecydowanie rewelacyjna. Zdecydowanie polecam i po raz kolejny twierdzę, że nasza ojczyzna jest rajem :)

paulinkalinka | 2013-09-02
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Indie. Dla mnie to odległy kraj, o którym wiem niewiele. Chciałam się o nim dowiedzieć czegoś więcej. Zbiór reportaży pana Mroziewicza umożliwił mi to. W pewnym stopniu. Tę cieniutką (trochę ponad 200 stron)książkę czyta się rewelacyjnie. Niezwykła lekkość pióra, która sprawiła, że nie miałam ochoty odłożyć książki, zanim jej nie przeczytam do końca. Mity łączą się z przygodami pana Mroziewicza, kultura z okrucieństwem. Jednakże, sięgając po tę książkę liczyłam na coś bardziej "współczesnego", chciałam poczuć Indie tu i teraz (tak mniej więcej, ponieważ książka, którą mam w ręku została wydana w 2006 r.), natomiast pan Mroziewicz "cofa" się nawet do roku 1989.
Idealne wprowadzenie do historii, kultury i mentalności mieszkańców Indii, ale bardzo pobieżne. Co nie do końca jest zarzutem. Indie to ogromny i różnorodny kraj, który, jak sądzę, bardzo trudno opisać.

koemata | 2014-03-20
Na półkach: Przeczytane, Audio, Az w 2014