Wilq Superbohater: Jednogłowy Pirat

Cykl: Wilq Superbohater (tom 8)
Wydawnictwo: BM Vision
komiksy
Dorota_1988

Wstrząsająca opowieść tytułowa pokazuje jak wątła granica dzieli rutynową interwencję od prozy życia. Odcinek pt. Demony prędkości to coś dla miłośników szybkich samochodów i statystycznych studentów. Z koleji Sceny z życia superbohaterskiego są diametralnie o czymś innym. Ale największym wydarzeniem tego albumu jest epizod Rumiana sprawa - pierwsza część planowanej, monumentalnej trylogii ze...

Ale największym wydarzeniem tego albumu jest epizod Rumiana sprawa - pierwsza część planowanej, monumentalnej trylogii ze świata województwa opolskiego. Utrzymany w konwencji kryminału chandlerowskiego obraz odwołuje się do współczesnych leków mieszkańców niewielkich aglomeracji.

W mieście skorumpowanych nierządnic i sexownych policjantów superbohater musi być przygotowany na to, że podjęty trop i porzucony trop to dwa końce tego samego węża. Cokolwiek postanowi (i bohater i wąż) - rozpocznie wyprawę, która na trochę zmieni jego świat.

W albumie jak zwykle znajdzie się też awangardowy komiks Wyprawa na ciemną stronę słońca i garść zwykłych żartów rysunkowych.

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-08-09