Firespell

Okładka książki Firespell Chloe Neill
Okładka książki Firespell
Chloe Neill Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Dark Elite (tom 1) fantasy, science fiction
Dark Elite (tom 1)
Firespell
Berkley Books
2010-01-05
2010-01-05
Fantasy Magiczni

DNF w ok. 60%, dlatego nie oceniam w gwiazdkach. Czytałam w oryginale. Pierwsza połowa książki była w porządku, podobał mi się setting (zwykle takie magiczne szkoły są gdzieś w małych miasteczkach, albo w ogóle w lesie, a tu proszę, centrum Chicago) i relacje między postaciami (pomimo ogranych już klisz),ale za połową zaczął się kompletny narracyjny chaos, który jednocześnie znudził mnie niemożebnie. Autorka z uporem maniaka ucieka się do nadmiernego używania tzw. "stage directions", czyli opisów kto gdzie stoi, że bohaterka wstała, że usiadła, że włosy odgarnęła, że przeszła na drugi koniec pokoju, że nogę na nogę założyła, a potem jeszcze oparła się wygodnie - i nie byłoby w tym nic złego, gdyby po pierwsze, faktycznie miało to znaczenie dla sceny, a po drugie, gdyby zdarzyło się kilka razy, a nie przy każdym dialogu, które przez to czytało się strasznie ciężko. Trzeba było przebijać się przez całe akapity didaskaliów wrzucone tam po nic. Do tego same dialogi nieraz były straszliwie ekspozycyjne, a postacie głupiały wraz z biegiem fabuły. Poddałam się w momencie, kiedy główna bohaterka dała się nabrać jak dziecko przez miejscowe trio rodem z Mean Girls, które przekonało ją, by weszła do zakazanego miejsca szkoły, ponieważ, uwaga - SCHOWAŁY TAM SŁODYCZE, a bohaterka uznała, że hej, w sumie spoko pomysł, idę. Jezusiemaryjo, oni tu są w liceum, ja rozumiem, że nastolatkowie miewają głupie pomysły, ale szare komórki też miewają. Nikt normalny w tym wieku się tak nie zachowuje. Szkoda mi trochę tej książki, bo historia zapowiadała się fajnie, ale niestety w połowie wywaliła się na twarz. Odradzam.

Przeczytałam jako e-book, niestety tłumaczenie było nieoryginalne, więc tylko mogę doczepić się do jakości tłumaczenia. Nie było za dobre. Książka sama w sobie wciągnęła mnie. Dużo się działo, więc czytało się przyjemnie:)Na pewno sięgnę po następne tomy:)

Chyba jestem już za stara na książki dla nastolatków:P
Sięgnęłam po "Czar Ognia" bo miałam już dość powieści o wampirach i wilkołakach a zawsze ciekawiła mnie tematyka magii.
Książka ogółem nie jest zła ale jakoś nie mam ochoty czytać o nastolatkach ich pierwszych miłościach i innych problemach czasu dojrzewania, choć w całej tej historii jest kilka wątków, które mnie zainteresowały.

Chyba jestem już za stara na książki dla nastolatków:P

Na tą książkę natknęłam się zupełnie przypadkiem, opis mnie zachęcił więc postanowiłam że mogę ją przeczytać. Pierwszy rozdział w ogóle mnie nie zachęcił do dalszego czytania, lecz jednak iż ja należę do ludzi którzy jak zaczną czytać to skończą wiec przeczytałam ją całą. od mniej więcej 3-4 rozdziału książka mnie zaciekawiła i tak wciągnęła że udało mi się ją przeczytać w jakieś 4 godziny. Nie mogę powiedzieć przypomina mi serie " Dom nocy " ale ma ta książka swój własny urok, dlatego warto ją przeczytać choćby z ciekawości

Rodzice Lily wysłali ją do "fantastycznej" szkoły z internatem dla bardzo bogatych w Chicago. W przyprawiającym o gęsią skórkę kampusie Św. Sophie Na domiar złego słyszy i widzi dziwne rzeczy.

Jej współlokatorka, Scout, pomaga jej pozostać przy zdrowych zmysłach, ale znika nocami. Gdy pewnego dnia Lily zauważa Scout uciekającą przed prawdziwym potworem, dowiaduje się, że Scout jest w odłamie zbuntowanych nastolatków. Chronią Chicago przed demonami, wampirami, posługującymi się czarną magią. Szkoda, że Lily sama nie posiada mocy by pomóc. Przynajmniej żadnej jeszcze nie odkryła…

Ocena mówi sama za siebie. Książka jest naprawdę świetna. Przyjemnie się czyta i wiele ciekawych momentów jest w niej zawartych. Gorąco polecam!

Byłaby lepsza, gdyby nie beznadziejne tłumaczenie, które momentami zahaczało wręcz o grafomanię.

Jestem dopiero na początku ale robi się coraz ciekawiej... jak na razie mocna strona książki są cięte dialogi!

książka jest bardzo podobna do serii Błękitnokrwistych, więc polecam jak ktoś lubi te klimaty ;)mi osobiście bardzo się podobała, ale uważam, że jest trochę za krótka,

Dobra książka.Lil po raz pierwszy bez rodziców w nowej szkole nowa przyjaźń, która zostaje wystawione na próbę i moc....Dobrze się czyta płynnie i bez niezgodności. Wciąga od pierwszej strony.

• 2011
  • Ebooki