Przepowiednia

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz.
Cykl: Jedwabna Trylogia (tom 3)
Wydawnictwo: Ex Libris
Veils of Silk
romans, Jedwabna Trylogia
Wanda

Laura Cameron sądzi, że udało jej się poskromić swoją zmysłową naturę, kryjąc ją za fasadą wiktoriańskich zasad. Wątpliwości budzą się w niej dopiero po poznaniu dzielnego majora wojsk indyjskich, Iana Camerona. Ian, któremu niewola złamała życie, dostrzega w Laurze nadzieję na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Oświadcza się więc i zostaje przyjęty. Tworząc razem małżeństwo niepodobne do...

Ian, któremu niewola złamała życie, dostrzega w Laurze nadzieję na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Oświadcza się więc i zostaje przyjęty. Tworząc razem małżeństwo niepodobne do innych, nowożeńcy wyruszają w podróż w góry na północnym zachodzie Indii. Otaczające ich niebezpieczeństwa i intrygi okazują się jednak mniej niebezpieczne niż sekrety ukryte w sercu ich obojga. Tylko bezprzykładna odwaga i wierna miłość prowadzą ich do wyzwolenia i pozwalają odnaleźć płomienną namiętność, której obawiają się i pragną.

źródło opisu: okładka

Nika16wow | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Gdyby nie ślimacze tempo, w jakim prowadzona jest fabuła mogłabym uznać tą powieść za niezwykle interesującą, a tak mogę ją jedynie określić jako przeciętną. W mojej opinii autorka zbyt kwieciście opisuje wątki, które powinny być tylko wspomniane i zostawione bez większych wyjaśnień. Dodatkowo w kółko wałkowany jest temat traumy, którą przeżyli Laura i Ian. I o ile jestem w stanie zrozumieć, że jest to ważna część ich życia, o tyle nie rozumiem po co, co drugi rozdział opisywać to samo zdarzenie, tyle że innymi słowami. Na plus wszystkie wątki dotyczące relacji miłosnych (chemia pomiędzy Laura i Ianem, Meerą i Zafirem, Kamalą i Rajivem Singhą) oraz bitwa na przełęczy i poszukiwanie Iana.

Basia | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Fantastyczna książka. Tło historyczne nakreślone na paru stronach wstępu ujęło mnie na początku a potem było już tylko lepiej. O trudach radzenia sobie z wcześniejszymi problemami, o samospełniających się przepowiedniach, o zaufaniu w związku i przyjaźni. Według mnie perełka wśród romansów historycznych z fantastycznie zakrojonym tłem społeczno - obyczajowym. W tak przyjemniej formie poczytać o różnych wyznaniach, rarytas :) A teraz jestem na tyle zaintrygowana kolonialnymi Indiami, że aż poszukam o nich opracowań historycznych bo ten fragment historii dotychczas okrywała mgiełka tajemnicy ;)

grace | 2016-10-04

Ciekawy romans o ludziach "po przejściach". Na plus tło-Azja i Indie w XIX wieku i ścieranie się wpływów brytyjskich i rosyjskich. Ciekawa lektura, dobrze się czytało.

Angelika | 2016-10-03
Przeczytana: 03 października 2016

Bardzo fajny romans historyczny z wieloma wątkami.Czyta się go z ciekawością i jednym tchem. Sama kolorowa okładka,rzuciła mi się w oczy. Namiętny romans głównych bohaterów Laury i Iana , każde z nich walczy osobno ze swoimi problemami. Z czasem razem idą przez życie. Polecam.

Książki nie skończyłam z dwóch powodów: była zdecydowanie przegadana i nużąca. Było to dla mnie bardzo rozczarowujące, bo niezwykle cenię sobie powieści Pani Putney. Ta książka moim zdaniem należny do tych mniej udanych.

Bardzo fajny romans historyczny z wieloma wątkami.Fantastyczna kolorowa okładka,która obiecuje namiętny romans.I opis z tyłu który ma bardzo niewiele wspólnego z treścią książki.Polecam.

Karola | 2015-12-30
Na półkach: Przeczytane, Grudzień 2015

"Przepowiednia" miała być niewymagającym szczególnego skupienia wypełniaczem 9 godzin podróży, a okazała się wyjątkowo przyjemną i wciągającą lekturą. Aż z ciekawości sięgnę po inne książki autorki.

witcherrie | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

''Przepowiednia'' to romans historyczny amerykańskiej gwiazdy romansu Mary Jo Putney, autorki bestsellerów ''New York Timesa'', wzruszających i rozpalających wyobraźnię powieści o ryzykownych przygodach. Ja sięgnęłam po tę książkę, gdyż zapragnęłam przeczytać typowy romans, nie żaden dla nastolatek, ale romans z krwi i kości.
Głównymi bohaterami są Ian Cameron oraz Laura Stephenson. Ian to brytyjski żołnierz, który spędził w Czarnej Studni- więzieniu w Bucharze- 2 lata. Był tam bity i torturowany, co przyczyniło się do jego lęków min. przed ciemnością. Jego współwięźniem był Piotr Andriejewicz, Rosjanin, wróg Camerona, gdyż akcja powieści rozgrywa się w czasach Kompanii Wschodnioindyjskiej. Zmarły w Bucharze Piotr przed śmiercią przekazuje Ianowi swój dziennik, aby oddał go kuzynce Rosjanina- Larysie Aleksandrownie. Wydostając się z więzienia, Ian chce spełnić powierzoną misję. Okazuje się, że nastolatka we wspomnieniach Andriejewicza jest już dorosłą kobietą, którą spotyka...

betina360 | 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2014, Mary

Bardzo dobry romans historyczny wciagajacy i caly czas sie cos dzieje.

Kasia W-ka | 2014-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Cała trylogia jest piękna. Czasami tylko miałam wrażenie, że niektóre sytuacje, wydarzenia są naprawdę niepotrzebne i nic nie wnoszą do historii głównych bohaterów. Jednak całość czyta się super i nie ma zbytniego powtarzania historii poprzednich części. Polecam!