Diaboliczny baron

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romanse Sprzed Lat, Rodzina Davenport". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pol-Nordica
The Diabolical Baron
837264022X
Wanda

Przystojny i bogaty baron Jason Kincaid skończył właśnie trzydzieści pięć lat i pod presją swej wiekowej ciotki decyduje się na ożenek. Kandydatkę na żonę wybierają mu przyjaciele, losując jej nazwisko ze sporządzonej wcześniej listy dobrze urodzonych panien na wydaniu. Caroline Hanscombe, cicha i nieśmiała dziewczyna, nie myśli o zamążpójściu, ale ulega w końcu woli ojca i przyjmuje...

Caroline Hanscombe, cicha i nieśmiała dziewczyna, nie myśli o zamążpójściu, ale ulega w końcu woli ojca i przyjmuje propozycję Diabolicznego Barona. Kiedy jednak spotyka kapitana Richarda Daltona, tak jak i ona rozmiłowanego w muzyce, postanawia walczyć o swoje szczęście...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 2002

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-7264-022-X

Nanik | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Planowałam odpocząć trochę od klimatów fantasy i przeczytać coś "z epoki", okazało się jednak, że do tej książki nie mam cierpliwości: może i była sympatyczna atmosfera, ale za to wyjątkowo schematyczna, przewidywalna, z oklepanymi wątkami. Na pierwszych 30 stronach pojawiły się wszystkie kluczowe informacje, a potem nudziłam się obserwując, jak bohaterowie męczą się, by dojść do tych samych wniosków. Brakowało choćby odrobiny napięcia, niepewności, brakowało dopracowanych charakterów. Mam wrażenie, że znane nazwiska ze sporą ilością tytułów na koncie wcale niekoniecznie oznaczają dobrą markę - być może po napisaniu tylu książek trudno wykreować oryginalną, interesującą postać :/

Ot, takie sobie czytadło historyczne. Dziś jestem chyba wyjątkowo nietolerancyjnie nastawiona ;)

Martini | 2011-03-05

Ciekawie rozwiązana akcja ;) Szczególnie lubię ciotkę Caroline ;)

Papelka | 2016-08-11
dreadowa | 2016-08-09