Desant w St. Nazaire

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Morskie/Epizody Wojen Morskich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
historia
hunter

Jest to noc z 27 na 28 marca 1942 roku, a właściwie sam początek 28 dnia marca, dnia, w którym sześciuset trzydziestu brytyjskich marynarzy i żołnierzy było gotowych oddać życie za sprawę, w której słuszność wierzyli, dnia, w którym kilkuset Niemców poległo w zamieszaniu bratobójczych potyczek, a Hitler z wściekłością o mało nie dostał apopleksji. Na ten bowiem dzień i na godzinę pierwszą trzydzieści po północy zostało wyznaczone zniszczenie największego suchego doku świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1967

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/