Laconia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Morskie/Epizody Wojen Morskich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
esej, bitwa morska,
historia
hunter

RMS Laconia była brytyjskim oceanicznym statkiem pasażerskim, należącym do przedsiębiorstwa żeglugowego Cunard Line. Podczas II wojny światowej służyła jako krążownik pomocniczy HMS Laconia, następnie transportowiec wojska, zatopiony przez U-Boota 12 września 1942 roku. Z całej załogi „Laconii” udało się uratować niewiele ponad 1000 osób.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/