200 bajeczek

200 storie per bambine
978-83-7442-690-9
bajeczki, dzieci
Anna_R

Książka przeznaczona dla tych milusińskich, którzy lubią marzyć: oto 200 krótkich bajeczek bogatych w magię i niespodzianki!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/200-bajeczek_Jednosc/browse/product/1,644413.html

Jeśli chodzi o tę książkę, to mam nie lada problem. Mogę zdecydowanie powiedzieć, że jest baaardzo kolorowa i wesoła. Ma śliczne i bardzo fajne ilustracje.

Ale jeśli chodzi o treść... Hm...

Bajeczki w niej zawarte podzielne są na kilka kategorii: Zaczarowane bajeczki, bajeczki takie jak ty, bajkowe historyjki, i bajeczki zachęcające do kreatywności.

Niektóre bajeczki wg. mnie są... głupie :) No nie... głupie to może za dużo powiedziane. Ale są tak krótkie i dziwne, że zastanawiam się czy nie powstały tylko po to by osiągnąć ten cel 200 sztuk. Np, już na samym początku jest bajka o wróżce, która czytała w gwiazdach. Potem nagle zaczęła się strasznie mylić, wszystko co przepowiedziała nie miało sensu. Pewnego więc razu wyczyściła jedną z kryształowych gwiazd i znów zaczęła przepowiadać przyszłość. Ok, może ta bajka ma morał. Zachowaj czystość czy coś takiego, ale wiecie co? To jest dokładnie 5 zdań :P Może jestem zbyt wymagająca, ale to się aż dziwnie czyta. A moje dziecko miało...

SP1 | 2016-06-06
Przeczytana: 02 stycznia 2013