Północ nad Sanctaphraksem

Cykl: Kroniki Kresu (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Midnight over Sanctaphrax

Strużek, syn kapitana podniebnych piratów, sam został kapitanem własnego statku. Na pokładzie Tańczącej nad Kresem w ślad za prowadzącą go mądrą ptasiennicą wyrusza na ratunek swojemu ojcu, sławnemu Quintiniusowi Verginiksowi, zwanemu Chmurnym Wilkiem. W niebezpiecznych rejonach, w których nikt dotąd nie odważył się zapuścić, dowiaduje się, że świat Kresu znalazł się na krawędzi katastrofy, przed którą uratować go może tylko Strużek.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 2010 rok

Piękna książka. Zwłaszcza, że tutaj mamy więcej opisane z perspektywy Wichurka, towarzysza Strużka, który z kolei widzi swego przyjaciela jako wzór do naśladowania. Czyli główny bohater wreszcie przeistacza się w poważną postać.

Wocial | 2015-08-18

Bardzo dobra książka! Przeczytałem ją dwa razy, a teraz będę czytał czwartą część.

| 2012-08-28

Chociaż nie jest to, jak mam wrażenie, klasyczne fantasy, to jednak ta seria mocno przyczyniła się ( jeśli nie spowodowała ) do mojego zainteresowania fantastyką. To dzięki niej zacząłem doceniać potencjał wyssanych z palca światów, to dzięki niej nauczyłem się kochać i podziwiać takie światy, a miejscami bać się ich czy pałać do nich wstrętem.

W tej serii bowiem, najważniejszy jest świat. Pełen nowatorskich, pięknych, epickich, przerażających i odrażających pomysłów. Fabuła, przede wszystkim dzięki ułożeniu kolejności tomów, ( ci którzy czytali wiedzą o co chodzi ) jest pełna emocji i miejscami tajemnicza. Akcja powieści dorównuje kunsztem światowi - potrafi być pomysłowa, epicka i przerażająca.

Nie czytałem tej serii tak niedawno, jednak gdy czytałem, wywarła na mnie właśnie takie wrażenie. Może jest wyolbrzymione, ale skoro zapamiętałem je do teraz, to znaczy że książka na nie zasługuje.

Chihiro | 2012-06-15
Przeczytana: czerwiec 2012

"Północ nad Sanctaphraksem" to kolejna książka Chrisa Riddella i Paula Stewarda, duetu o niezwykłej wyobraźni. Ten tom jest, według mnie, lepszy od poprzednich, z wielu powodów. Znowu zmienili banderzwierza, wielka szkoda, ale wszystkie te "misiowate" stworzenia są urocze. Zakończenie było dość zaskakujące. Muszę stwierdzić, że z każdym kolejnym tomem seria jest coraz ciekawsza, ale wszystkie są świetnie dopracowane. Bardzo sympatyczna powieść.

krasnylud | 2015-06-13

Ulubiona część cyklu. Może dlatego, że okazuje się kim jest Pilot Kamienia. Może z powodu Kruszywa i Burzywa. A może szalonej podróży w trakcie.

Gora360 | 2013-02-26

Cała seria Jest świetna!
Szkoda , że 6,7i 8 ( chyba wyszła też 9) po angielsku.

Rege | 2014-12-29

Kolejny dobry tom wartej przeczytania serii.

Ichiro | 2013-04-11

Dziwny jest ten świat :)