Miłość i inne mity

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Książnica
Love and Other Impossible Pursuits
ZuzAnka

Aspirująca prawniczka z Nowego Jorku, Emilia Greenleaf, była przekonana, że znajdzie szczęście, wiążąc się z seksownym Jackiem Wolfem. Nie przypuszczała jednak, jak trudnym wyzwaniem okaże się nawiązanie relacji z pięcioletnim pasierbem Williamem. Gdy Emilia traci nowo narodzoną córeczkę, której pojawienie się na świecie miało scementować jej małżeństwo z Jackiem, kobieta nie wierzy, by cokolwiek mogło uleczyć jej rany. Paradoksalnie, nieudolne próby nawiązania kontaktu z kilkuletnim Williamem stają się swoistą terapią oraz niezwykłą lekcją, czym naprawdę jest rodzina.

Wspaniała uczta… Niezwykle ludzka książka, która dotyka delikatnych problemów i żywych emocji. – „The Sunday Times”

Romantyczna, a zarazem szokująca powieść. Autorce udaje się powiedzieć coś nowego i zaskakującego o kobietach, rodzinie i miłości. – „The New York Times Book Review”.

Książka została sfilmowana („The Other Woman”), w roli głównej Natalie Portman.

źródło opisu: http://www.empik.com/milosc-i-inne-mity-waldman-ay...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/milosc-i-inne-mity-waldman-ay...»

Ziraelka | 2013-09-12
Przeczytana: 09 września 2013

Zaskoczyła mnie ta książka zupełnie. Po pierwsze ze względu na jej wulgarność – wulgaryzmy i dosadne opisy, których nie spodziewałam się w książce reklamowanej jako „przepojonej romantyzmem, mądrej i zabawnej”. Po drugie z uwagi na antypatycznych bohaterów, którzy nie wzbudzili ani krztyny mojej sympatii.
Pewnie nie taki był zamysł autorki, choć doprawdy nie wiem, jaki był w istocie, ale przedstawiona historia świetnie sprawdza się jako opowieść ku przestrodze, pokazująca, jak kończą młode harpie, które budują własne egoistyczne szczęście na zgliszczach rozbitej rodziny i cudzym nieszczęściu.
Bohaterka książki - Emilia związała się z żonatym mężczyzną (klasyczny romans biurowy z własnym szefem), rozbiła jego małżeństwo i została nową młodą żoną... a potem wylądowała we własnym piekle, bo nic nie było takie, jakie miało być. Okazało się, że życie drugiej żony wcale nie jest sielankowe, mąż rozczarowuje, ona sama doświadcza jawnej niechęci ze strony pasierba, byłej żony swojego męża...

mysia82 | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Postuluję o karę więzienia dla autora okładki!!

Kupiłam pod wpływem impulsu i w sumie nastawiłam się na lekką i zabawną książkę typu romantyczna komedia pomyłek z niesfornym pasierbem w tle.
A tymczasem...
Książka jest emocjonalna, mądra, pełna skomplikowanych relacji rodzinnych i przyjacielskich.

Porusza wiele ciężkich tematów (utrata dziecka, poronienia, rozwody rodziców, rozbijanie związków i jak postrzeganie małżeństwa rodziców wpływa na nasz wybór partnerów i późniejszy związek). Brzmi ciężko??
Zapewniam, że czyta się szybko.

Polecam!!!

Kinga Kulig | 2015-03-16

Pierwszoplanową bohaterką jest Emilia Greenleaf. Z zawodu jest prawniczką ,mieszka w Nowym Yorku.Jest w związku z przystojnym szefem kancelarii prawniczej -nazywa się Jack Woolf. Sprecyzuję,są małżeństwem( z tego co zinterpretowałam). Piękna sielanka już mija na samym początku powieści. Mężczyzna życia naszej bohaterki ma syna- 5 letniego Williama. Oprócz tego ma żonę ( byłą ),która z zawodu jest lekarką -specjalizującą się w położnictwie. Ponadto co zaważa na całej psychice naszej Emily jest fakt,którego nie wolno pominąć w tej recenzji, że kobieta urodziła śliczną dziewczynkę,która ..zmarła po 2 dniach.Jak domyślacie się nasza bohaterka obwinia się o śmierć długo oczekiwanej córeczki.Jak też łatwo powiązać, śmiercią nie tylko żyje Emily, ale jej obecny mąż Jack. W każdym razie jak to w romansidle obyczajowym bywa, Emily podejmuje się wyzwania opieki nad małym Williamem, który jak na dziecko jest niezwykle wyjątkowe. Mianowicie żyje we własnym świecie, ale jak na 5-letniego...

marta-wuu | 2013-02-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: 08 września 2012

Połknęłam ją, dosłownie pochłonęłam.
Super książka!! Dobrze się czyta. Wciąga. Jest swoistym pamiętnikiem głównej bohaterki. Książka opowiada o trudnej relacji między rodzicem i dzieckiem, między małżonkami, między człowiekiem a całym światem. Historia kobiety, która nie może uporać się ze swoją stratą, która cierpi i wciąga w to cierpienie całe swoje otoczenie. Książka warta uwagi, ponieważ traktuje o sprawach ważnych takich jak miłość, śmierć, rozstanie. Czyta się ją jednym tchem. Polecam BARDZO gorąco :))))

Weronika | 2013-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Mile zaskoczona. Serio nie oceniajcie książki tym razem nie po okładce, ale po tytule. Byłam przekonana, że to będzie kolejne masło maślane odnośnie miłości no i tych mitów o niej... ale okazało się fajną , wciągającą historyjką.
Uwierzcie chłopczyk o imieniu William... zaczęłam go nieznosić tak jak główna bohaterka... później jego charakter i osobowość...kurczę! pokochałam go!... :) książka warta przeczytania.

Magdalena_92 | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Patrząc na tytuł w ogóle nie spodziewałam się, że ta książka będzie dotyczyć kobiety z depresją po śmierci dziecka i o jej relacjach z pasierbem. Moim zdaniem tytuł jest kompletnie nieadekwatny do historii tej książki. Nie zmienia to jednak faktu, że powieść jest bardzo ciekawa, aczkolwiek w pewnych momentach naciągana. Są też takie sytuacje, w których byłam zaskoczona fabułą. Nie mogłam przewidzieć co będzie dalej, jak ona się zakończy, bo naprawdę, mogło się to stać różnie. Książkę bardzo polecam. Jak będziecie po nią sięgać i odrzuci Was tytuł, tak jak mnie na początku, przeczytajcie co jest z tyłu napisane ;)

Moonwalk_EM | 2013-01-19
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Czy wierzysz w przeznaczenie? W miłość od pierwszego wejrzenia? Czy raczej podświadomość chcę w to wierzyć, a miłość to ciężka praca..
Czy cechy któregoś z rodziców zakorzenią się w nas na tyle aby je powielać w naszym życiu ...?

Jolanta | 2012-10-03
Przeczytana: 2011 rok

Piękna relacja z arcymądrym pasierbem nawiązana po ciężkim czasie prób i błędów.

beataj | 2011-07-18
Przeczytana: 05 października 2011

Piękna i poruszająca

aannaa | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 lutego 2014

Myślałam, że będzie gorsza, ale było ok. szybko się czyta.