Następca Tronu Ahina Sohulu

Okładka książki Następca Tronu Ahina Sohulu Elisa Rosso
Okładka książki Następca Tronu Ahina Sohulu
Elisa Rosso Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Księga przeznaczenia (tom 1) fantasy, science fiction
Księga przeznaczenia (tom 1)
Il libro del destino
Wydawnictwo Olesiejuk
2011-01-27
2011-01-27
Ewa Maciszewska

Fabuła książki całkiem fajnie przemyślana i ciekawa, ale w wykonaniu coś jest nie tak. Niestety pomimo że książka ma ciekawą historię czytałam ją bardzo długo i często nie miałam ochoty do niej wracać. Na szczęście udało mi się ją skończyć (bo na to zasługuje każda książka). Niestety za kontynuację raczej podziękuję. Cztery gwiazdi dałam ze względu na fabułę, która podnosi trochę poziom całości.

Przeczytałam ją dwa razy, za każdym porywała mnie tak samo. Interesująca fabuła, wartka akcja. Nie jest książką, która męczy. Kilka niedociągnięć można usprawiedliwić młodym wiekiem autorki. Niestety, pozostałe części serii nie zostały wydane w Polsce, nad czym bardzo ubolewam.
Książkę jak najbardziej polecam.

Książkę jak najbardziej polecam.

Książka jest pięknie wydana,ale bez tej obwaluty, którą zresztą wyrzuciłam do kosza. Przeleżała na półce X czasu i przez ten czas robiłam podejścia kilkakrotnie,męcząc się każdą stroną, chociaż ilość tekstu przypadający na stronę był znikomy. Szablonowość to coś co mogłabym określić jako wszechobecne w tej książce. Oczywiście wiek autorki jest istotny i dlatego oceniam książkę jako "przeciętną". Powieść sprawiała mi mniejszy ból dopiero 100 stron przed końcem,czemu? Ponieważ wiedziałam ,że mało jej zostało. Styl pisania dobry dla dzieci w wieku 10-13 lat i może mając chociaż te 5 mniej oceniłabym książkę na bardzo dobrą.

Czekam na kolejny tom :)

Czekam na kolejny tom :)

Książka ciekawie wciąga. Można przenieść się w zupełnie inny świat. Miejscami przypomina Eragona lub Władcę Pierścieni, ale poza tym jak na piętnastolatkę jest naprawdę dobra. Szkoda, że wydawnictwo nie zdecydowało się przetłumaczyć kolejnych części.

Książkę przeczytałam dawno temu (kiedy miałam 11 lat?) i pamiętam, że bardzo mi się spodobała.

Niestety książka mnie pokonała i odłożyłam ją.
Zraził mnie dziecinny styl oraz kompletna niedojrzałość bohaterów. Są książki dla dzieci, których czytanie sprawia przyjemność, ta niestety do nich nie należy. Nie polecam książka mnie zawiodła. Ciągle miałam wrażenie, że już gdzieś to czytałam. Tylko tam było to ciekawsze i lepiej napisane.

Niestety książka mnie pokonała i odłożyłam ją.

Moim zdaniem książka jest fenomenem, zakochałam się w niej od pierwszych stron. Czasami przypomina Władcę Pierścieni, ale nie zmienia to mojego zdania. Jedyny minus jest taki, że wydawnictwo zostawiło trylogię i nie ma pozostałych dwóch części...

Książka wyjątkowo lekka, a wartka sprawiła, że przeczytałem ją w jeden dzień i dopiero wtedy dowiedziałem się, że nie ma kontynuacji po polsku... Mimo, że jest to lekkie odtworzenie świata Tolkiena, mogę polecić tę książkę fanom fantasy, którzy znają biegle angielski bądź włoski, aby móc poznać dalsze losy bohaterów.

Pomysł na książkę ciekawy, styl przyjemny, postacie barwne. Jedyne zastrzeżenie: niedopracowana fabuła i stasznie krótkie rozdziały. Jest dużo wolnego miejsca, przez co na pierwszy rzut oka książka wydaje się grubsza niż jest w rzeczywistości.

Dodaj cytat z książki Następca Tronu Ahina Sohulu