Na Krakowskim Rynku

978-83-7318-929-4
Kraków, historia, przewodnik
historia
36maro

"Na krakowskim Rynku" Andrzeja Kozioła, krakowskiego dziennikarza i pisarza, jest propozycją frapującej przechadzki po największym placu średniowiecznej Europy. Przez blisko 800 lat krakowski Rynek był sercem miasta i Polski. Żył Rynek handlem, wielkimi politycznymi wydarzeniami, religijnymi uroczystościami, skandalami i ploteczkami, widowiskami podniosłymi i okrutnymi. Był teatrem tak...

Przez blisko 800 lat krakowski Rynek był sercem miasta i Polski. Żył Rynek handlem, wielkimi politycznymi wydarzeniami, religijnymi uroczystościami, skandalami i ploteczkami, widowiskami podniosłymi i okrutnymi. Był teatrem tak barwnym, niczym krakowska szopka.
Wraz z autorem wędrujemy przez wieki - od czasów lokacji miasta w połowie XIII stulecia do pamiętnego marszu po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: Empik.com

Dunya | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Ileż to się nowych rzeczy można dowiedzieć o swoim ukochanym mieście :)
To bardzo ciekawa pozycja, pięknie wydana i napisana z miłości do Krakowa.

Polecam!

Katarzyna | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Dla wszystkich wielbicieli tego magicznego miasta :]

luthien | 2012-10-17
Na półkach: Przeczytane, Cracoviana

Jeśli ktoś się jeszcze w Krakowie nie kocha, po przeczytaniu tej książki na pewno zacznie ;)

justi | 2011-07-15

Dożo wiedzy i informacji.

Ariadna | 2014-01-19
Aleksander | 2013-07-24