A więc tak to się kończy

Okładka książki A więc tak to się kończy Tui T. Sutherland
Okładka książki A więc tak to się kończy
Tui T. Sutherland Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Awatarzy (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Awatarzy (tom 1)
So This is How it Ends
Nasza Księgarnia
2008-01-01
2008-01-01

Na pewno czytałam w podstawówce/gimnazjum i nie pamiętam TOTALNIE nic prócz jakiejś dziewczyny, która "była" Wenus, a chciała być Artemidą, ale o co konkretnie tam chodziło, to ja już nie wiem.
Natomiast pamiętam, że mi się podobało.

Natomiast pamiętam, że mi się podobało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jakoś tak... Niezłe, nie powiem - styl dość dobry, pomysł dość ciekawy - ale jednak sporo zabrakło. Ot, choćby bohaterowie. Raz, że było ich mało, dwa, że tylko Gus wzbudził moją sympatię. Poza tym, cała książka stanowi tylko swego rodzaju wstęp. Dopiero pod koniec coś naprawdę zaczyna się dziać. Do tego momentu mamy tylko nudnawe podróżowanie z miejsca na miejsce, bez emocji czy szczególnych zwrotów akcji. Sam "finał" też wypadł bardzo blado - ot, potyczka bez znaczenia. Dopiero w epilogu cokolwiek rusza naprzód, chyba po to tylko, by zachęcić czytelnika do kupna kolejnej części. Cóż, ja podziękuję.

Książka ciekawa, a pomysł oryginalny, ale niestety, nie jest powalająca, czytałam bo byłam ciekawa jak się skończy. Przeczytałam, ale nie wiem czy zabiorę się za drugi tom.

Super wciąga.To wspaniała kiążka.

Super wciąga.To wspaniała kiążka.

Książka bardzo mi się podobała, lubię, gdy podczas czytania lektury nie wiem, o co chodzi (w tym przypadku, kto jest tajemniczymi głosami) i staram się zapamiętać wszystkie fakty, aby dojść do tego samemu :)

Historia nie pozwala na porzucenie po przeczytaniu połowy.
Nie mogę powiedzieć, że bardzo mi się podobała, lecz warto po nią sięgnąć.
I przez kilka miesięcy po skończeniu bardzo bać się komputerów...

Historia nie pozwala na porzucenie po przeczytaniu połowy.
Nie mogę powiedzieć, że bardzo mi się podobała, lecz warto po nią sięgnąć.
I przez kilka miesięcy po skończeniu bardzo bać się komputerów...

Tak bardzo żałuję, że nie ma drugiej części..! Bardzo zagmatwana i nie dokońca wiadomo, o co chodzi. Wciąga, utrzymuje w niepewności.

Następna część już jest, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć....!

Następna część już jest, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć....!

Najlepsza książka jaką czytałem. KIEDY NASTĘPNA CZĘŚĆ ?!

Najlepsza książka jaką czytałem. KIEDY NASTĘPNA CZĘŚĆ ?!

Po opisie widać, że jest to coś w stylu "Kruczych wrót" przy czym "Krucze wrota" są lepsze. Może dlatego, że to je czytałam pierwsze ;)

Niemniej, pomysł jest ciekawy i fajnie napisany. Tutaj piątka młodych ludzi ma boskie moce, gdyż... Nie, nie będę zdradzać. Powiem tylko tyle, że jest to oryginalny pomysł. To co jednak trochę może zirytować to to, że wszystko w zasadzie jest powiedziane dopiero na końcu. A jeśli komuś się spodoba i chce wiedzieć co dalej (jak ja) to się nie dowie, bo drugiego tomu po polsku jeszcze nie raczyli wydać.

Autorka tworzy przyszłość, w której ludzie muszą się ukrywać. I w której... nie ma dzieci. Koniec świata nastąpił (a jakże) w grudniu 2012. Piątka nastolatków przeniesiona w przyszłość ma dwie opcje - przy czym obie są nienajlepsze. Jak postąpią?

Spodobał mi się z bohaterów Tigre - może dlatego, że jest podobny do mnie, i Gus. Bo Kali mnie irytowała z Dianą, o Amonie już nie wspomnę. Bycie przystojnym to jego jedyna zaleta, ale to nie wystarczy bym takiego bohatera polubiła.

Co jakiś czas pojawiają się komentarze nieznanego pochodzenia, komentując sytuację. Są zagadkowe, a ich znaczenie poznajemy znów dopiero na końcu.

Tą książkę fajnie sobie raz czy dwa przeczytać, ale głupio poznawać historię i nie wiedzieć co dalej. Polecam w zamian "Księgi Pięciorga", bo teraz czekamy przynajmniej dopiero na czwarty, a nie drugi tom.

• Przygodowe
  • Młodzieżowe