Łóżko

Świat Książki
typ
papier
Ag2S
6,39 (988 ocen i 109 opinii)

Opis książki

Wiśniewski jest świetnym znawcą kobiet i intymnych relacji międzyludzkich. Pięknie i mądrze pisze o miłości i leczeniu uczuciowych ran, o potrzebie wzajemnej troski i o seksie. Czy wycieczka na Seszele pomoże Ance wyjść z depresji po odejściu ukochanego? Co połączyło pewną psycholożkę, jej narzeczonego i najbliższą przyjaciółkę? Jak pogodzić się ze stratą najbliższej osoby, gdy zbliża się samotna Wigilia? Poruszające historie, prawda o ludziach i nieprzewidywalnym życiu.

Zawartość zbioru:

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Mavericus | 2011-03-15
Przeczytana: 15 marca 2011

Jestem zawiedziony zarówno tą książką jak i postawą wydawnictwa Świata Książki. Wszystkie opowiadania jakie są zamieszczone w tej pozycji. Znajdziecie w Arytmie.
Opowiadanie Ranking emocji jest przedrukowane także w "Listach miłosnych".
Rozumiem w czym rzecz, że to ze względu na pieniądze jest reklamowane jako nowość to co już jest znane. Jednakże takie podejście jest nie w porządku, bo klient chce wiedzieć, że kupuje to co jest nowością, a nie "odgrzewanym kotletem". Jeśli nie kupiliście, to nie warto.
Jestem tym faktem zbulwersowany. Brak mi słów.

Tajemnica | 2011-03-05
Przeczytana: 05 marca 2011

Janusz Leon Wiśniewski … moja znajomość z tym autorem rozpoczęła się od „Samotności w sieci” i od tej pory nie potrafię przestać się nim zachwycać. I sama nie wiem czy nie chcę, czy może faktycznie On tak dobrze pisze?

Każda Jego nowa książka to dla mnie swego rodzaju święto …. święto dla moich uczuć, tych pochowanych w najgłębszych zakamarkach. Odkopuję je na Jego cześć i zaczynamy się wszyscy sobą delektować. Ja słowem pisanym Wiśniewskiego, a moje emocje tym, że wreszcie mogą pooddychać świeżym powietrzem.

Nie będę obiektywna opowiadając o „Łóżku”, ja nie potrafię i nie chcę być obiektywna wyrażając swój zachwyt nad Jego twórczością. Pewnie gdyby napisał pacierz też wypiłabym jak zwykle kieliszek czerwonego i bez pamięci zachwycałabym się każdym słowem.

„Łóżko” to zbiór opowiadań poruszających najważniejsze uczucia w naszym życiu. Miłość, zazdrość, nienawiść, tęsknotę i ból, ten ostateczny, ten, przy którym wszelkie logiczne wytłumaczenia zawodzą.

Niestety w każdym z tych...

Magdalena | 2014-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2014

Książka ciekawa, ale do najlepszych nie zaliczyłabym jej. Z przyjemnością się ją czyta, ale nie zawiera tak ambitnych tekstów jak inne zbiory historyjek. Porusza ciekawe tematy i myślę, że warto poczytać : )

Monika | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: luty 2013

Ładna okładka i ... to by było na tyle. Te opowiadania nie zrobiły na mnie wrażenia. Co chwilę zerkałam ile stron zostało do końca, a to chyba nie jest za dobra rekomendacja. Za dużo słów, przegadanie, powtarzane schematy. Momentami miałam wrażenie, że "gdzieś to już czytałam". Pomijam już fakt, że to są opowiadania, które dostały "drugie życie", bo zostały opublikowane po raz drugi. Wcześniej ukazały się w innych miejscach. Wydawnictwo postanowiło je zebrać i wydać w jednym tomie, szkoda tylko, że na okładce nie ma wyraźnej informacji, że to są "przedruki". Sięgając po tę książkę byłam przekonana, że to są NOWE opowiadania tego autora.

allison | 2011-04-18
Przeczytana: marzec 2011

Wiśniewski to mistrz w ukazywaniu ludzkich namiętności. Czasem się zastanawiam, czy on aby nie jest... kobietą?:)

Catalina | 2011-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

„Jej łóżko. Najbezpieczniejsza przestrzeń, jaką zna…”

U większości z nas łóżko wywołuje jedno z najbardziej osobistych i intymnych skojarzeń. Łóżko daje nam poczucie bezpieczeństwa, ciepło, schronienie na noc, tworzy przestrzeń dla naszych snów, a dzielone z kimś daje bliskość, staje się symbolem jedności. Niejednokrotnie jest powiernikiem naszych sekretów i łez, zna nasze tajemnice, nawyki, sny i marzenia. Zbiór opowiadań Janusza Leona Wiśniewskiego jest jak nasze łóżko – znajdziemy w nim nasze wspomnienia, pragnienia, cechy charakteru, odnajdziemy ciepło i schronienie, cząstki naszej osobowości porozrzucane w pościeli jak okruchy po zjedzonym w łóżku śniadaniu…

W „Łóżku” Wiśniewskiego znajdziemy opowiadania o cierpliwości w miłości, o tęsknocie w miłości, o samotności w miłości, o pożądaniu w miłości, o szaleństwie w miłości, o cierpieniu w miłości, o mądrości w miłości. Ale także o życiu – o zemście, nienawiści, zdradzie, snach, pocałunkach. O wszystkim. I o niczym.

...

szczypiorek5 | 2011-04-01
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Tylko dlatego,że lubię pisarstwo Wiśniewskiego i generalnie to należy oceniać- ta pozycja otrzymuje ode mnie 2 gwiazdki.
Ale zachowanie wydawnictwa , które wydaje zbiór opowiadań, które można było przeczytać w innych zbiorach, czyli nowy zbiór starych rzeczy zasługuje na "żółtą kartkę".Jak dla mnie skandal.
Tak się nie robi, nie jest to zachowanie ok wobec czytelnika.
W związku z tym - nie polecam. Nie kupujcie tej książki bo nic nowego w niej nie przeczytacie.Chyba ,że jest to Wasz początek z twórczością Pana Wiśniewskiego, ale wtedy też radziłabym zacząć od lepszej pozycji.

Kasia | 2011-03-03
Na półkach: 2011, Przeczytane, Mam
Przeczytana: 03 marca 2011

Miłośnicy Wiśniewskiego będą zadowoleni. Autor wraca do swoich stałych tematów: miłość,zdrada, nienawiść, erotyka. Niesiony falą popularności dokonuje świetnego zabiegu marketingowego - wcześniej już publikowane opowiadania, wydaje raz jeszcze, tym razem w jednym tomie.
Ja wymagam czegoś więcej niż schematycznych opowiastek o szablonowych bohaterach, których finał przestaje być tajemnicą po kilku linijkach tekstu. I wcale nie chodzi o to, że wylądują w łóżku. Choć to też :-)

Monique | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Książka porwała mnie na całego. Tak, jest ona przeznaczona dla kobiet. tylko dla kobiet. Chociaż wam chłopcy nie zaszkodzi wcale. Ciężko jest uwierzyć, że napisał to mężczyzna. !!!!!
"Łóżko" zbiór opowiadań, perypetie, zdrady, miłości, intrygi, romanse, nieszczęścia, choroby. Wszystko, dosłownie wszystko.
Ale nie jest to masło maślane, wszystko dokładnie przemyślane, dokładnie opowiedziane, bez pominięcia jakiegokolwiek szczegółu. Szczegóły...dla nas kobiet tak ważne. Najważniejsze.
Panie Wiśniewski! Dziekuje za kolejną tak dobrą książkę.

jusssi | 2011-03-15
Przeczytana: 15 marca 2011

Czego szukamy w książkach Janusza Leona Wiśniewskiego ? Dlaczego kobiety tak chętnie sięgają po książki tego autora ?

Z całą pewnością J. L. Wiśniewski jest autorem postrzeganym jako znawca kobiecej psychiki, nie raz udowodnił czytelnikom, a raczej czytelniczkom, że potrafi wkraść się do ich serc, dostrzec ich pragnienia, a przede wszystkim dać im to czego w danej chwili potrzebują.
W ramach akcji „włóczykijka” otrzymałam najnowszą książkę tego autora pod tytułem Łóżko. Jest to zbiór siedmiu opowiadań, których tematem przewodnim jest miłość, a raczej to co po niej pozostaje.

Gdy tylko wzięłam książkę do ręki, przestała się liczyć codzienność, a rzeczy przyziemne poszły w odstawkę. Nalałam kieliszek wina, włączyłam cichutko muzykę i wzięłam Wiśniewskiego do łóżka.

Jego słowa otulały mnie ze wszystkich stron. Historie były tak prawdziwe, że aż niebezpiecznie realne. Dające do myślenia. Pełne refleksji.
Nie chcę zdradzać treści opowiadań, ale zapewniam, że każda czytelniczka...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   widziałeś DZIUPLĘ
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
  •   widziałaś ŚWIECĘ

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica