Darmowe dodatki Edytuj książkę
Ag2S

Wiśniewski jest świetnym znawcą kobiet i intymnych relacji międzyludzkich. Pięknie i mądrze pisze o miłości i leczeniu uczuciowych ran, o potrzebie wzajemnej troski i o seksie. Czy wycieczka na Seszele pomoże Ance wyjść z depresji po odejściu ukochanego? Co połączyło pewną psycholożkę, jej narzeczonego i najbliższą przyjaciółkę? Jak pogodzić się ze stratą najbliższej osoby, gdy zbliża się samotna Wigilia? Poruszające historie, prawda o ludziach i nieprzewidywalnym życiu.

Zawartość zbioru:

źródło opisu: Świat Książki, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Mavericus | 2011-03-15
Przeczytana: 15 marca 2011

Jestem zawiedziony zarówno tą książką jak i postawą wydawnictwa Świata Książki. Wszystkie opowiadania jakie są zamieszczone w tej pozycji. Znajdziecie w Arytmie.
Opowiadanie Ranking emocji jest przedrukowane także w "Listach miłosnych".
Rozumiem w czym rzecz, że to ze względu na pieniądze jest reklamowane jako nowość to co już jest znane. Jednakże takie podejście jest nie w porządku, bo klient chce wiedzieć, że kupuje to co jest nowością, a nie "odgrzewanym kotletem". Jeśli nie kupiliście, to nie warto.
Jestem tym faktem zbulwersowany. Brak mi słów.

Tajemnica | 2011-03-05
Przeczytana: 05 marca 2011

Janusz Leon Wiśniewski … moja znajomość z tym autorem rozpoczęła się od „Samotności w sieci” i od tej pory nie potrafię przestać się nim zachwycać. I sama nie wiem czy nie chcę, czy może faktycznie On tak dobrze pisze?

Każda Jego nowa książka to dla mnie swego rodzaju święto …. święto dla moich uczuć, tych pochowanych w najgłębszych zakamarkach. Odkopuję je na Jego cześć i zaczynamy się wszyscy sobą delektować. Ja słowem pisanym Wiśniewskiego, a moje emocje tym, że wreszcie mogą pooddychać świeżym powietrzem.

Nie będę obiektywna opowiadając o „Łóżku”, ja nie potrafię i nie chcę być obiektywna wyrażając swój zachwyt nad Jego twórczością. Pewnie gdyby napisał pacierz też wypiłabym jak zwykle kieliszek czerwonego i bez pamięci zachwycałabym się każdym słowem.

„Łóżko” to zbiór opowiadań poruszających najważniejsze uczucia w naszym życiu. Miłość, zazdrość, nienawiść, tęsknotę i ból, ten ostateczny, ten, przy którym wszelkie logiczne wytłumaczenia zawodzą.

Niestety w każdym z tych...

Katarzyna Busłowska | 2017-11-28
Przeczytana: 26 listopada 2017

Czytanie Wiśniewskiego jest jak słuchanie historii kogoś, kto dużo przeżył i wiele rozumie. Jego opowiadania są jak zwierzenia bratnich dusz. Są intymne, jak rozmowy prowadzone w cztery oczy przy przytłumionym świetle.

W tym zbiorze zdecydowanie wyróżnia się „O kłamstwie”. Autor przepięknie opowiada o swoich motoryzacyjnych miłościach tak, jakby mówił o kochankach. Skojarzyło mi się to trochę ze sposobem, w jaki Jimmy Page opowiada o gitarach w filmie „Będzie głośno”. Natomiast osobiście najbardziej poruszyło mnie opowiadanie zatytułowane „Test”. Rozłożyło mnie na łopatki i z trudem się podniosłam.

Magdalena | 2014-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2014

Książka ciekawa, ale do najlepszych nie zaliczyłabym jej. Z przyjemnością się ją czyta, ale nie zawiera tak ambitnych tekstów jak inne zbiory historyjek. Porusza ciekawe tematy i myślę, że warto poczytać : )

Monika | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: luty 2013

Ładna okładka i ... to by było na tyle. Te opowiadania nie zrobiły na mnie wrażenia. Co chwilę zerkałam ile stron zostało do końca, a to chyba nie jest za dobra rekomendacja. Za dużo słów, przegadanie, powtarzane schematy. Momentami miałam wrażenie, że "gdzieś to już czytałam". Pomijam już fakt, że to są opowiadania, które dostały "drugie życie", bo zostały opublikowane po raz drugi. Wcześniej ukazały się w innych miejscach. Wydawnictwo postanowiło je zebrać i wydać w jednym tomie, szkoda tylko, że na okładce nie ma wyraźnej informacji, że to są "przedruki". Sięgając po tę książkę byłam przekonana, że to są NOWE opowiadania tego autora.

allison | 2011-04-18
Przeczytana: marzec 2011

Wiśniewski to mistrz w ukazywaniu ludzkich namiętności. Czasem się zastanawiam, czy on aby nie jest... kobietą?:)

Catalina | 2011-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

„Jej łóżko. Najbezpieczniejsza przestrzeń, jaką zna…”

U większości z nas łóżko wywołuje jedno z najbardziej osobistych i intymnych skojarzeń. Łóżko daje nam poczucie bezpieczeństwa, ciepło, schronienie na noc, tworzy przestrzeń dla naszych snów, a dzielone z kimś daje bliskość, staje się symbolem jedności. Niejednokrotnie jest powiernikiem naszych sekretów i łez, zna nasze tajemnice, nawyki, sny i marzenia. Zbiór opowiadań Janusza Leona Wiśniewskiego jest jak nasze łóżko – znajdziemy w nim nasze wspomnienia, pragnienia, cechy charakteru, odnajdziemy ciepło i schronienie, cząstki naszej osobowości porozrzucane w pościeli jak okruchy po zjedzonym w łóżku śniadaniu…

W „Łóżku” Wiśniewskiego znajdziemy opowiadania o cierpliwości w miłości, o tęsknocie w miłości, o samotności w miłości, o pożądaniu w miłości, o szaleństwie w miłości, o cierpieniu w miłości, o mądrości w miłości. Ale także o życiu – o zemście, nienawiści, zdradzie, snach, pocałunkach. O wszystkim. I o niczym.

...

szczypiorek5 | 2011-04-01
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Tylko dlatego,że lubię pisarstwo Wiśniewskiego i generalnie to należy oceniać- ta pozycja otrzymuje ode mnie 2 gwiazdki.
Ale zachowanie wydawnictwa , które wydaje zbiór opowiadań, które można było przeczytać w innych zbiorach, czyli nowy zbiór starych rzeczy zasługuje na "żółtą kartkę".Jak dla mnie skandal.
Tak się nie robi, nie jest to zachowanie ok wobec czytelnika.
W związku z tym - nie polecam. Nie kupujcie tej książki bo nic nowego w niej nie przeczytacie.Chyba ,że jest to Wasz początek z twórczością Pana Wiśniewskiego, ale wtedy też radziłabym zacząć od lepszej pozycji.

Kasia | 2011-03-03
Na półkach: 2011, Przeczytane, Mam
Przeczytana: 03 marca 2011

Miłośnicy Wiśniewskiego będą zadowoleni. Autor wraca do swoich stałych tematów: miłość,zdrada, nienawiść, erotyka. Niesiony falą popularności dokonuje świetnego zabiegu marketingowego - wcześniej już publikowane opowiadania, wydaje raz jeszcze, tym razem w jednym tomie.
Ja wymagam czegoś więcej niż schematycznych opowiastek o szablonowych bohaterach, których finał przestaje być tajemnicą po kilku linijkach tekstu. I wcale nie chodzi o to, że wylądują w łóżku. Choć to też :-)

Monique | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Książka porwała mnie na całego. Tak, jest ona przeznaczona dla kobiet. tylko dla kobiet. Chociaż wam chłopcy nie zaszkodzi wcale. Ciężko jest uwierzyć, że napisał to mężczyzna. !!!!!
"Łóżko" zbiór opowiadań, perypetie, zdrady, miłości, intrygi, romanse, nieszczęścia, choroby. Wszystko, dosłownie wszystko.
Ale nie jest to masło maślane, wszystko dokładnie przemyślane, dokładnie opowiedziane, bez pominięcia jakiegokolwiek szczegółu. Szczegóły...dla nas kobiet tak ważne. Najważniejsze.
Panie Wiśniewski! Dziekuje za kolejną tak dobrą książkę.