Przepustka do przygody

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Globtroter". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
83-11-08592-7
podróże, survival, poradnik
waldenburg

Jacek Pałkiewicz, dziennikarz, autor wielu książek poświęconych przyrodzie i sztuce przetrwania, jest jednym z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów. Prowadzone przez niego ekspedycje dotarły do najodleglejszych zakątków naszego globu. Saharę i Gobi przebywał na wielbłądach, dżungle Wietnamu na słoniach, Borneo piechotą, Syberię reniferowymi zaprzęgami, rzekę Jangcy chińskim sampanem, a Zatokę Tonkińską na dżonce. W 1975 roku przepłynął samotnie Atlantyk na małej szalupie ratunkowej, pokonując trasę z Dakaru do Georgetown w Gujanie. We współpracy z Centrum Przygotowań Kosmonautów Rosyjskich organizował zajęcia przetrwania w ekstremalnych warunkach za kręgiem polarnym i w stepach Kazachstanu. Swoje niezwykłe doświadczenia wykorzystał zakładając pierwszą w Europie szkołę przetrwania.

źródło opisu: okładka

Agaton | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Jest to pierwsza książka na której się zawiodłam. Autor bardziej zniechęca do podróży niż motywuje. Podkreśla, że potrzebne nam będą duże pieniądze i sponsorzy, co niekoniecznie musi być prawdą.

Przy wymienionych chorobach zabrakło mi opisu objawów tej choroby, a jest to moim zdaniem kluczowa informacja.

Z książki nie dowiedziałam się niczego nowego. Podaje informacje oczywiste i nic nie wnosi. Na przykład : "kiedy jest zimno powinniśmy włożyć skarpetki na nogi" ,lub "Jeśli buty od pierwszej chwili wydają się nie wygodne, znaczy to, że nie pasują do naszej nogi"

Jedyna zaleta tej książki jaką byłam w stanie dostrzec to spis wszystkich Polskich ambasad i światowych walut wyszczególnionych na końcu książki.

Jaguar | 2016-11-12
Kacper | 2016-07-16