Rekiny Pacyfiku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Morskie/Epizody z Drugiej Wojny Światowej na Morzu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
historia
hunter

„Lekki wiatr przeciągał nad oceanem, marszcząc Pacyfik w szerokie, łagodne fałdy, które miękko, pieszczotliwie podsuwały się pod szary dziób transportowca. Ogromny „Wakefield” niewiele sobie jednak robił z tych umizgów fal. Rozcinał je brutalnie w dwa wachlarzowate grzebienie, zmieniał w białe, kipiące i zbełtane bryzgi, odrzucał na boki, spychał wzdłuż stalowych burt dwustumetrowego kadłuba i zostawiał za rufą w spienionej smudze kilwateru, kreśląc długą bruzdę drogi w oceanie. Kadłub kolosa drżał delikatnym rytmem potężnych maszyn pędzących ogromny statek ku dalekim Hawajom."

(fragment książki)

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1959