Czy Jezus głosił utopię?

Tłumaczenie: Eliza Pieciul-Karmińska
Wydawnictwo: W drodze
Das Reich Gottes eine Utopie?
83-7033-586-1
religia
emm

Odczarowanie Ewangelii i uwolnienie jej od naiwności, które sprawiają, że odrzuca się ją z taką samą łatwością jak bajki z cyklu "za siedmioma górami, za siedmioma lasami" - to przynosi nowa książka wybitnego niemieckiego teologa Gerharda Lohfinka. Czy głoszone przez Jezusa Królestwo Boże jest utopią, czyli miejscem, którego nie ma? Co oznacza przykazanie miłości bliźniego? Czy jest ono tak...

Czy głoszone przez Jezusa Królestwo Boże jest utopią, czyli miejscem, którego nie ma? Co oznacza przykazanie miłości bliźniego? Czy jest ono tak wzniosłe, że aż niemożliwe do wypełnienia, a zatem niezobowiązujące? Ojcze nasz jako modlitwa niebezpieczna! Co kryje się w słowach tak często i tak bezmyślnie wypowiadanych? Na to pytanie odpowiada nowatorski komentarz do Modlitwy Pańskiej. Jaki Kościół miał na myśli Jezus, gdy go zakładał? Co znaczy, że ten, kto wierzy w Chrystusa już razem z Nim powstał z martwych? Oto główne tematy, które Lohfink podejmuje w swojej książce, pisząc z właściwą sobie przejrzystością, trzymając się ściśle tekstu Pisma Świętego, a zarazem przenosząc jego sens w nasze czasy.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=169

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=169