Kosmiczny hotel Starcross

Cykl: Trylogia Larklight (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Kontynuacja bestsellerowego ?Kosmicznego domu Larklight?! W epoce wiktoriańskiej, w wieku pary, elektryczności i alchemii, Imperium Brytyjskie rozciąga się po same granice Układu Słonecznego. Ani Francja ani zbuntowane kolonie nie zdołały osłabić jego potęgi. Oto jednak nadciąga zupełnie nowe zagrożenie, pochodzące z miejsca odległego nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie. Czym są tajemnicze mooby i dlaczego okradają ludzi z marzeń i wspomnień? Jakie potwory mieszkały sto milionów lat temu na Marsie? Czy dziewczęta mogą parać się alchemią? Po co Threlom wełna? I wreszcie: czy Kosmos Brytyjski przetrwa? ?Kosmiczny hotel Starcross? odpowie na te pytania i oczaruje Czytelnika w nie mniejszym stopniu niż ?Kosmiczny dom Larklight?.

EratoCzyta | 2016-05-12
Przeczytana: 10 maja 2016

"Kosmiczny hotel Starcross" to kolejne przygody Arta, Myrtle, ich rodziców i przyjaciół i tak jak w poprzedniej części rozgrywają się one w kosmosie.

Art po poprzednich przygodach wraz ze swoją rodziną powrócił do życia codziennego ale jak można się spodziewać ich spokój długo nie trwa.
Pewnego dnia otrzymują zaproszenie od człowieka o nazwisku Titfer do hotelu na Starcross gdzie jedną z głównych atrakcji jest kąpiel morska.
Kto by nie skorzystał z takiego wypoczynku? Rodzina decyduje się na mały odpoczynek w hotelu (tylko ojciec przez swoje obowiązki postanawia dołączyć do rodziny trochę później).
Po dotarciu na miejsce rodzina jest zachwycona wystrojem hotelu, miłym powitaniem przez Pana Titfera oraz innymi poznanymi gośćmi hotelu w tym również Jacka (przyjaciel rodziny z poprzedniej części) i jego towarzyszy, którzy są w hotelu pod przykrywką w służbie Królewskiej Mości.
Okazuje się, że na miejscu dzieją się różne dziwne rzeczy- znikają ludzie, czarne cylindry potrafią przejąć...

becik | 2011-07-02

Świetna książka dla dzieci i nie tylko. Mimo swoich 23 lat lektura tej książki dała mi wiele przyjemności. Pierwszą część "Larklight" poleciłam mojemu uczniowi, który chodzi do 5 klasy podstawówki. Młody spierał się ze mną, że czytanie jest nudne więc zawarliśmy umowę, że przeczyta chociaż jedną książkę, którą ja mu polecę. Prawdę mówiąc na początku miałam problem z wyborem odpowiedniej lektury dla chłopca z podstawówki (mam wrażenie, że z dziewczynką byłoby dużo łatwiej:)w końcu sama kiedyś byłam małą dziewczynką, która dużo czytała;), ale zupełnym przypadkiem natknęłam się właśnie na tą książkę. Kupiłam (przyznaję, że piękne wydanie mnie przekonało...tak tak oceniłam książkę po okładce), przeczytałam i sama się wciągnęłam w te niesamowite kosmiczne historie. A co najlepsze, młody również!

Athoualia | 2011-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Z początku nie tak ciekawa jak Larklight, ale podobna. Fabularnie też. Podobała mi się równie dobrze jak ilustracje Wyatta.

Magdalena | 2012-08-04

Tak samo jak z Larklight. 2 dni i po książce :)

ugh_casper | 2016-09-05
Daranton | 2016-07-28