El oficinista

Tłumaczenie: brak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "SEIX BARRAL". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
El oficinista
978-950-731-625-8
hiszpański
luckyday

El oficinista es la cautivante, irónica y dramática historia de un hombre capaz de todo por un sueño. Lo contrario de una utopía, un mundo terrible que recuerda a las páginas de un Ballard o de un Dostoievski. ¿El pasado, el presente, o el futuro aún por venir? En medio de una ciudad sitiada, con constantes atentados guerrilleros, niños asesinos, acechada por el hambre y regada por la lluvia ácida, hombres y mujeres siguen con su rutina habitual. El oficinista del título está dispuesto a todo con tal de mantener su empleo, pero de pronto llega el amor y todo lo cambiará.
Una reflexión sobre las apariencias y sobre cómo el mundo cambia a nuestro alrededor cuando, ocupados por mantener las cosas en su lugar, nosotros menos nos damos cuenta.

źródło opisu: http://www.blogdelibros.com/el-oficinista-de-guillermo-saccomano/

źródło okładki: http://www.papelenblanco.com/fichas/novela/el-oficinista

luckyday | 2011-03-13
Przeczytana: luty 2011

Korporacyjny świat bliskiej przyszłości w książce Guillermo Saccomanno jest przerysowany i straszny. Zrealizowały się nasze najgorsze obawy dotyczące korporacji przeszłości - starsi pracownicy są łatwo zastępowani nowymi, a wszyscy pracują zdecydowanie więcej niż etat, czasem nie wracając wcale do domów na noc. Po ulicach biegają psy modyfikowane genetycznie, pada kwaśny deszcz, co chwilę wybuchają gdzieś bomby, albo zdesperowani ludzie posuwają się do samobójstw czy zamachów. Ulice patrolują nieustannie helikoptery, panuje nastrój lęku i niepewności. W tym świecie żyje bohater książki, wzorowy i oddany pracownik biurowy. Bez podstawowych i niepodważalnych wartości jak rodzina, religia lub etyka, gubi się w labiryncie dziwnego świata, w którym przyszło mu żyć.

Na półkach