Pejzaż z królikiem

Wydawnictwo: Telbit

Paulina jest skromną romantyczką o niezbyt wygórowanych ambicjach kontempluje naturę, hoduje króliki i... marzy. Pragnie pomagać ludziom, ale nie w taki sposób, jak to sobie wyobrażają jej rodzice... Pracowita jak mróweczka Justyna to zdeklarowana przeciwniczka płci męskiej. Jest dobrą i sumienną uczennicą, nie w głowie jej amory... Asia jest figlarna, zalotna, otwarta i bezpośrednia. To klasowa piękność, obiekt westchnień wielu chłopców. Potrafi jednak trzeźwo myśleć, ma jasne i sprecyzowane cele... Trzy licealistki z małego miasteczka tworzą superprzyjacielskie trio. I chociaż trwają przygotowania do matury, życie toczy się swoim biegiem: ktoś się zakochuje, ktoś podejmuje poważne życiowe decyzje, ktoś inny z kolei, tak jak Maciek, który swoje przeżycia komentuje na blogu, popada w tarapaty... Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

Amandine | 2013-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Na początku specjalnie mnie nie zachwyciła. Pomyślałam dużo góro lotnych słów... Po krótkim czasie jednak się do niej przekonałam i z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej ciekawa zakończenia. Zakończenie trochę mnie zdziwiło. Podoba mi się sposób przedstawienia tej historii.
Nawet to jest "lepszą historią miłosną niż Zmierzch"

7/10

Laxity | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Zauroczył mnie tok myślenia bohaterki książki. To jak odrywa się od świata po przez malowniczą wioskę i puszyste króliki. Cudownie jest czytać o pięknie przyrody i wyobraźnią udawać się w nie.
Pierwsza część była magiczna, jednak przez drugą brnęłam bez celu.
W niektórych momentach miałam wrażenie, że zdania się ponawiają, ale to może tylko moje odczucie. ;)

Alpakadabra | 2017-01-15
Przeczytana: 2014 rok