Cały ten seks. Kroniki podkasane

Wydawnictwo: Baobab
seks, seksualność, kobieta
A--

U pań zakryte pozostawało nawet to, co na pozór widoczne. Przed 120 laty moda nakazywała bowiem barwić karminem uszy, by z lekka prześwitywały spod pukli, malować na skroniach, grzbietach dłoni i tak zwanym gorsie błękitne żyłki, tudzież różowić z lekka końce palców. Damy, nawet gdy minęła już wprowadzona przez hiszpańską małżonkę Napoleona III moda krynolin o architektonice paryskiej Opery, w których stelaże wkraczało się przez drzwiczki, nadal więziły zwoje tkanin marszczonych, upiętych, spienionych i wzniesionych w sąsiedztwie kości ogonowej na tiurniurach - włosianych wałkach, upodobniających sylwetki do drobiu. Spięte od góry stalowymi bryklami gorsetów, poniżej pasa panie cieszyły się jednak pobudzającą wyobraźnię swobodą. Cesarzowa Eugenia miała 486 koszul, lecz ledwie trzy pary majtek, używała ich bowiem tylko do jazdy konnej. (fragment)Poza opowiescia o historii odkrywania ciala m. in, sprobujemy odpowiedziec na pytania: Dlaczego Yves Montand kupil radzieckie gacie?Czym naprawde bylo w XX wieku polowanie na kroliki? Kto wierzy w striptiz powszechny? Jak koncza sie zabawy z Lolita? czy Kogo podniecala martwa Kleopatra?Ksiazka jest bogato ilustrowana {ponad 200 aktow na starych fotografiach).

źródło opisu: literia.pl

źródło okładki: literia.pl

cykuta | 2011-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2011

Motywem zakupu tej krótkiej, lekkiej i nieco bezwstydnej książeczki była ciekawość. Motywem przeczytania - pragnienie oderwania się choćby na chwilę od napiętej atmosfery w zimowej sesji egzaminacyjnej. Czy się udało?

Cóż, częściowo na pewno, ale chyba raczej przez wzgląd na atrybuty tematu, niż specjalnie ciekawą redakcję omawianej pozycji. Seks jest materią nieobojętną, która u większości ludzi wywołuje emocje i zainteresowanie. Abstrahując od walencji tych uczuć, trudno jednak zaprzeczyć, że w ogóle istnieją. Stąd perspektywa zagłębienia się w trochę ponad kiludziesięcio-stronnicową lekturę przesyconą pieprznymi nowinkami wydała mi się perspektywą atrakcyjną. Niestety, niezupełnie tak było.

Chociaż "Kroniki..." rzeczywiście składają się z licznych ciekawostek [w większości stricte historycznych], a na kartach książki można spotkać osobistości takie jak Dostojewski, Caroll, czy Kleopatra [wymieniane w wiadomym kontekście], trudno mi oprzeć się wrażeniu bezsensowności sposobu, w...

Lavenda | 2016-04-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Co za rozczarowanie! Ta książka to jeden wielki chaos, bez koncepcji, bez sensu. Nic konkretnego, za to nadmiar erotycznych fotografii sprzed wieku, których zadaniem było chyba tylko zapełnienie stron, bo tekstu nie starczyło. Wydawniczy koszmarek. Brrr.

Zaintrygowana | 2015-10-12

Początkowo książka rozbudziła moje zainteresowanie, jednak po przeczytaniu, muszę zdecydowanie stwierdzić, że rozczarowuje. Na każdej stronie znajdujemy wizerunki nagich kobiet z przestrzeni minionych dziesięcioleci, co stanowi niewątpliwy atut, gdyż widzimy zmiany, jakie zaszły w postrzeganiu kobiecej seksualności w pornografii. Autorzy odnoszą się do wielu ciekawostek z życia znanych z historii oraz świata sztuki osobistości, co byłoby również interesujące, gdyby nie rażący brak przypisów i odniesień do źródeł niezbędnych w tego rodzaju literaturze. Ich absencja dyskwalifikuje wiarygodność przytoczonych historii i sprawia wrażenie amatorszczyzny. Nie podoba mi się także mało przejrzysty język, który komplikuje proste kwestie poruszane w dziełku. Niestety nie mogę polecić.

Andrzej | 2016-10-03
Kerrea | 2016-03-27