Miłość i przeznaczenie. Trzy pokolenia rodziny Kaczyńskich

Wydawnictwo: Tucan
978-83-7700-005-2
Lech Kaczyński
A--

Prezydent Kaczyński wywodził się z rodu drobnej szlachty herbu Pomian ze wsi Kaczyn - Herbasy i Stary Kaczyn, które kiedyś należały do rodziny Kaczyńskich, przodków Rajmunda Kaczyńskiego, ojca Lecha i Jarosława. Rajmund Kaczyński walczył w Powstaniu Warszawskim. I wówczas wydarzyła się historia, której życie dopisało niezwykłą pointę. 1 sierpnia 1944 roku, w pierwszym dniu walk, został ranny. - Miał poharataną prawą rękę. Kciuk wisiał na kawałku skóry. Musiałam go odciąć - wspomina powstańcza sanitariuszka o pseudonimie ,,Rena". Ale co w tej historii jest niezwykłego? Otóż to, że sanitariuszka ,,Rena" to Helena Wołłowicz, ciotka Bronisława Komorowskiego. Bronisław Komorowski miał walczyć o fotel prezydenta z Lechem Kaczyńskim, a po jego tragicznej śmierci zaczął tymczasowo pełnić funkcję głowy państwa i został kontrkandydatem drugiego brata, Jarosława Kaczyńskiego.

Trzy pokolenia: Rajmund i Jadwiga w Powstaniu Warszawskim, Lech i Maria w Pałacu Prezydenckim, Marta odprowadzająca rodziców na Wawel... ,,Miłość i przeznaczenie" to rodzinna saga napisana przez polską historię. Wzruszająca reporterska opowieść o ludziach, dla których najważniejsza była służba ojczyźnie i uczucie do najbliższych.

źródło opisu: literia.pl

źródło okładki: literia.pl

Sandra Gierczyńska | 2014-07-14

Książka ciekawa, godna polecenia. Szybko przekonuje nas i pokazuje historie Kaczyńskich jako zwykłej, normalnej niczym nie różniącej się od innych rodziny. Momentami zdarza się że książka przynudza ale kolejne rozdziały opowiadające o wyczynach prezydenta w szkole i ogólnie o dzieciństwie 'rekompensuje' te chwile ;)

elkah83 | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Nie porywa. Spodziewałam się bardziej osobistej książki, a ta była bardzo przesiąknięta polityka. Ale widocznie taki był zamiar autora. Mnie nie urzekła.

Mariusz | 2018-01-21
Przeczytana: 29 stycznia 2018