Fairies 101
978-83-7377-304-2
wróżki,
Juliab3

Wróżki to istoty pełne miłości, które chcą by nasze życie było radosne, zdrowe i bogate. W tej książce Doreen Virtue wytłumaczy nam, kim są wróżki, jak mogą nam pomóc i jak połączyć się z ich magiczną energią. Książka ta zawiera również prawdziwe historie ludzi, którzy dzięki radom Doreen nawiązali kontakt w wróżkami. Znajdziesz tu metody, dzięki którym wróżki mogą leczyć nas, nasze zwierzęta, pomagać nam odnajdować zaginione przedmioty, pielęgnować ogrody i chronić środowisko. Znajdziesz również zdjęcia będące dowodem tego, że wróżki to całkowicie realne byty. Doreen Virtue jest metafizykiem, doktorem filozofii, nauczycielem sztuki i autorką wielu książek o aniołach. Jej publikacje dostępne są w większości języków świata. Zdobywa coraz większą popularność również i w naszym kraju. Doreen jest jasnowidzącą, pracuje z Aniołami, Elementalami i światem Niebiańskich mistrzów. Jest również utytułowanym psychologiem. Pracowała w wielu szpitalach i placówkach ochrony zdrowia psychicznego.

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: http://merlin.pl

Larysa | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Kolejna książka z serii "Mała objętością, wielka zawartością" wpadła w moje ręce i na wstępie powiem - każda mama powinna mieć taką książeczkę by pokazać swoim pociechom świat wróżek które nas otaczają w codziennym życiu.

Z twórczością Virtue miałam już okazję się zetknąć podczas czytania jej "Anielskich Liczb". Książka bardzo przypadła mi do gustu i obiecałam sobie, że jeszcze do tej autorki wrócę. I proszę bardzo. "101 wróżek" to niesamowicie pięknie wydana, malutka książeczka pełna niesamowitych obrazków przedstawiających najróżniejsze wróżki które żyją obok nas. W 125 stronach autorka ukazuje świat baśni i magi o jakim się nam nie śniło, a jaki jest tak naprawdę niedaleko każdego człowieka.

Niestety z wróżek już wyrosłam, jednak czytanie tej lekturki sprawiło mi wiele przyjemności. Doreen pisze w sposób zrozumiały i prosty, uczy gdzie możemy spotkać małe ludziki ewentualnie je przywołać. Naprawdę, nie mogę przyczepić się do niczego jeśli chodzi o samą książkę jak i jej...

Gosiarella | 2012-06-20
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Wróżki znam jedynie z baśni i bajek. Nie znam nikogo, kto zastanawiałby się nad ich istnieniem. Z drugiej strony, czy wróżki nie są duchami opiekunami przyrody? Jeśli tak to postrzegać, to dlaczego miałyby nie istnieć "Anioły Natury"?

Autorka wychodzi jednak ze swoim postrzeganiem wróżek nieco dalej. Jak możemy przeczytać, wróżki przynależą do sfery Elementali. Jest wiele typów wróżek i każdy z nich odpowiada za inne zadania. Same wróżki przypominają mini-człowieka ze skrzydełkami ważki lub motyla. Są nie tylko "aniołami stróżami" roślin i zwierząt, ale również pomagają ludziom. Jak dość często przypomina autorka "z pomocą wróżek możesz zdobyć wszystko czego potrzebujesz".

Z dr Dorenn Vitue miałam już do czynienia przy okazji czytania "101 Archaniołów", które swoją drogą przypadło mi do gustu. Między oboma książkami jest wiele podobieństw zarówno wizualnych, jak i tych związanych z treścią. Pierwszym rzucającym się w oczy podobieństwem jest przytaczanie przygód ludzi, którzy...

Kamil | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017