Mity czwartej władzy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-558-9
Dorota_1988

Napisaliśmy tę książkę z premedytacją, a nie w chwilowym afekcie. Nie było naszym zamiarem przekonanie Czytelników, że środkom przekazu z zasady ufać nie można. Otóż można, nawet czasem trzeba. Jednak zdrowy związek z mediami to gra, a nie małżeństwo. Mamy zawsze prawo i możliwość powiedzieć „sprawdzam!”. Byle nie patrzeć na media przez różowe szkiełko mitów lub okiem zakochanego. Byle nie...

Byle nie patrzeć na media przez różowe szkiełko mitów lub okiem zakochanego. Byle nie lekceważyć pożytków dla myślenia z czynności czytania. I byle jeszcze doczekać czasów, gdy ludzie nadzorujący czwartą władzę w Polsce zechcą przyjąć do wiadomości, że obowiązkiem każdej władzy jest poważne i uczciwe traktowanie poddanych.
Autorzy

Adamo33 | 2014-03-05
Przeczytana: 03 marca 2014

Do mediów mam stosunek, że tak powiem ambiwalentny. Z jednej strony wiem, że są potrzebne. Z drugiej, gdy popatrzy się, co czasami wyczyniają dziennikarze, to zaczynam mieć wątpliwości.
I z takim samym podejściem zaczynałem lekturę tej książki. Bo z jednej strony autorzy (dziennikarze) dawali nadzieję na to, że jest to książka napisana rzetelnie, bo w końcu dotyczy obszaru, na którym znają się lepiej niż dobrze. Z drugiej strony istniało ryzyko, że pewne kwestie zostaną przemilczane, gdyż pp. Legutko i Rodziewicz nie będą chcieli kalać własnego gniazda.
Po przeczytaniu kilkunastu stron moje obawy okazały się jednak zupełnie nieuzasadnione. „Mity czwartej władzy” są napisane w sposób bardzo profesjonalny. Świadczy o tym chociażby fakt, iż autorzy nie boją się pisać o „ciemniejszych” stronach dziennikarstwa. Są przy tym w miarę bezstronni, bo jeśli już opisują jakieś przykłady z życia wzięte, to dotyczą one zarówno mediów publicznych, jak i komercyjnych.
Napisanie, iż książką obala...

JoLe | 2015-05-04
Na półkach: 2015, Nudne, Przeczytane
Przeczytana: 04 maja 2015

Książka, chociaż opisuje sferę mediów, jednak nic nowego nie wnosi dla czytelnika, który choć trochę rozumie dzisiejsze mechanizmy rządzące polityką, a co za tym idzie - mediami. Polecam osobą, które za bardzo nie orientują się co dzieje się za kulisami "Wiadomości", "Faktów" i w tym podobnych wyrobach. Takim osobom na pewno ta lektura się przyda, by nie być "więźniem" swojej nieświadomości.

Dominika Zielonka | 2016-08-27
KsiążniczkaMarta | 2016-04-14