Erwin Axer. Teatr słowa i myśli

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04496-4
Axer, teatr, reżyser
Dorota_1988

Opowieść o życiu i twórczości wybitnego reżysera, założyciela i przez kilka dziesiątków lat dyrektora jednej z najważniejszych scen warszawskich, Teatru Współczesnego. Bogato ilustrowana książka dokumentuje to, co w teatrze najważniejsze i jednocześnie ulotne – niepowtarzalne spektakle, ich scenografie, kostiumy oraz role tworzone przez największe aktorskie osobowości minionego wieku, m.in....

Bogato ilustrowana książka dokumentuje to, co w teatrze najważniejsze i jednocześnie ulotne – niepowtarzalne spektakle, ich scenografie, kostiumy oraz role tworzone przez największe aktorskie osobowości minionego wieku, m.in. Irenę Eichlerównę, Halinę Mikołajską, Zofię Mrozowską, Barbarę Ludwiżankę, Henryka Borowskiego, Tadeusza Fijewskiego, Tadeusza Łomnickiego, Kazimierza Opalińskiego.

Monika | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Książka o jednym z najwybitniejszych twórców polskiego teatru. Erwin Axer był reżyserem, wieloletnim dyrektorem Teatru Współczesnego w Warszawie, ojcem "złotego okresu" tego teatru.
Dla teatromanów książka godna polecenia. Śledzimy drogę artystyczną Axera, autorka ciekawie omawia jego najważniejsze spektakle. Bogata bibliografia to dodatkowy atut tej książki.
A we mnie jak zawsze przy tego typu publikacjach pojawia się żal. Żal, że opisywane przedstawienia mogę poznać tylko przez opis i zdjęcia. A to tak bardzo mało.
Teatr- ulotna, ale dla mnie najpiękniejsza i najważniejsza ze sztuk.

Graziella | 2011-02-26
ishara | 2017-04-16