Czy Bóg potrzebuje Kościoła?

Tłumaczenie: Eliza Pieciul-Karmińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alfa - Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
Braucht Gott die Kirche?
83-7033-565-9
religia
emm

Gerhard Lohfink w sposób fascynujący, z niezwykłą świeżością i przejrzystością opowiada dzieje zbawienia i odkrywa nieustannie obecną w tych dziejach tęsknotę Boga za nowym społeczeństwem Bożej sprawiedliwości, za Kościołem – za ludem, który przez wiarę i głoszenie radosnej nowiny pozwoli Bogu spełnić pierwotny zamysł: obdarowania człowieka szczęściem i autentycznego przemienienia świata w ziemię obiecaną.

Jako świetny egzegeta Lohfink prowadzi czytelnika przez księgi Pisma Świętego, odsłaniając ich ciągłość, logikę i konsekwencję wynikające z wiernej i cierpliwej miłości Boga.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=168

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=168