Czy Bóg cierpi?

Tłumaczenie: Józef Majewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alfa - Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
Does God Suffer?
83-7033-468-7
cierpienie, chrześcijaństwo, Bóg
religia
emm

W tym imponującym studium autor wnikliwie rozważa problem rozumienia cierpienia Boga. Bada chrześcijańskie doświadczenie i interpretację cierpienia w świetle tajemnicy Wcielenia i zbawczego dzieła Chrystusa. Podaje gruntowne, teologiczne argumenty na potwierdzenie tezy, że Bóg nie cierpi - miłuje nas, ale nie musi z tego powodu cierpieć. Cierpienie mieści się w porządku ludzkim, a nie boskim - Chrystus cierpiał jako człowiek.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=258

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=258