Dynastie świata

Dynasties of the world
83-7006-263-6
historia
Isadora

Książka zawiera,ujęte w przejrzystą formę,precyzyjne informacje na temat wszystkich ważniejszych domów panujących na świecie.Zredagowana przy współpracy wielu naukowców książka opisuje ok.630 dynastii począwszy od starożytnego Egiptu aż do dnia dzisiejszego,ujmuje spis imion i daty panowania poszczególnych władców w formie tablic chronologicznych o czytelnym układzie,odnotowuje informacje dotyczące okresów współpanowania,abdykacji,obalenia z tronu,bezkrólewia,podaje bibliografię uwzględniającą najważniejsze źródła oraz zawiera indeks alfabetyczny ułatwiający wyszukanie wszystkich informacji.

źródło opisu: okładka

karol_swann | 2015-03-02