Kolonizatorzy i hakatyści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
83-210-0864-X
historia
kamk

Działalność Deutscher Ostmarkenverein czyli Niemieckiego Związku Marchii Wschodniej, szerzej znanego jako Hakata założonej w Poznaniu, 3 listopada 1894, której podstawowy celem była ostateczna germanizacja ziem polskich w zaborze pruskim m.in. przez „umacnianie i zrzeszanie niemczyzny na kresach wschodnich zamieszkanych przez ludność polską poprzez podniesienie i wzmacnianie niemieckiego poczucia narodowego”.

źródło opisu: opis własny

Rigor | 2015-06-11