Japoński soft power. Wpływy Japonii na kulturę zachodnią

Wydawnictwo: Kirin
978-83-929817-6-3
Japonia, kulturoznawstwo
Collony

"Japoński soft power. Wpływy Japonii na kulturę zachodnią" to zbiorowa publikacja skomplikowana po konferencji o tym samym tytule, która odbyła się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniach 13-14.04.2010. Autorzy przedstawiają w niej rozmaite zagadnienia obrazujące oddziaływania Japonii na Zachód w różnych sferach życia - od polityki i gospodarki, poprzez literaturę i sztukę, na popkulturze skończywszy. Nie skupiają sie przy tym tylko na zaprezentowaniu faktów czy zjawisk, ale zadają sobie również pytanie, w jaki sposób świadome bądź nieuświadomione działania Japonii wpływają na jej postrzeganie na arenie międzynarodowej.

źródło opisu: http://kirin.pl/sklep_/product.php?id_product=306

źródło okładki: http://kirin.pl/sklep_/product.php?id_product=306

książek: 1941
Luna | 2013-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 lutego 2013

Faktycznie w książce można trafić na różne błędy edytorskie, co miejscami razi.
Tym niemniej jest to zbiór całkiem interesujących referatów pokonferencyjnych, które udowadniają skalę japońskich wpływów na kulturę zachodnią (także polską).
Szczególnie referaty dotyczące kultury uważam za ciekawe, te gospodarczo-polityczne były nieco suche, ale nadal do strawienia.
Polecam wszystkim interesującym się Japonią, choć dla niektórych może to być jedynie ogólna podstawowa wiedza, którą już posiadają.

Ola | 2012-02-17

Moim zdaniem jedna z najlepszych naukowych ksiazek o Japonii. Niby naukowa i zawierajaca mnostwo faktow, ale jednoczesnie rozdzialy sa niedlugie i poswiecone tak roznym tematom, ze nie sposob sie nia znudzic. A o wielu faktach zwiazanych z Japonia dowiedzialam sie z nich po raz pierwszy - o japonskim podejciu do ekologii, o obecnosci japonskiej sztuki przed otwarciem granic w XIX w... Najbardziej podobaly mi sie rozdzialy o japonskim filmie, popkulturze i mandze. Ktos pisal o bledach edycyjnych - osobiscie zauwazylam tylko jeden "kwadarat" zamiast literki i jeden przypis o blednym numerze, to wszystko. Mozna by w przyszlych wydaniach (o ile takie beda) poprawic, ale wielkiego problemu nie sprawia.

Aelirenn | 2011-11-07
Na półkach: Mam, Przeczytane, Japonia
Przeczytana: 07 listopada 2011

Całkiem ciekawe (choć nie zawsze już aktualne) pod względem treści. Ale te błędy edytorskie i pomieszane przypisy...Uprzedzam wszystkich potencjalnych czytelników, że w tej kwestii wydawnictwo Kirin się zupełnie nie popisało.

kaname | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Książka to zbiór esejów z konferencji naukowej na temat wpływu Japonii na inne kraje świata.

Magdalena Stępień | 2013-10-03
Przeczytana: 01 października 2013

Niezła, ale sporo literówek, błędów edytorskich i takich tam smaczków.

kina | 2012-07-09
Przeczytana: 12 listopada 2016