Japoński soft power. Wpływy Japonii na kulturę zachodnią

Okładka książki Japoński soft power. Wpływy Japonii na kulturę zachodnią Adrianna Wosińska, praca zbiorowa
Okładka książki Japoński soft power. Wpływy Japonii na kulturę zachodnią
Adrianna Wosińskapraca zbiorowa Wydawnictwo: Kirin nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Kirin
2010-01-01
2010-01-01
Japonia kultura Japonii kulturoznawstwo soft power

Wygląda na zbiór nie tyle esejów z konferencji, co prac studenckich na zaliczenie jakiegoś przedmiotu - tematy potraktowane po łebkach, teksty bez redakcji: pełne błędów stylistycznych i interpunkcyjnych. Trochę szkoda czasu na przebijanie się, żeby wyłuskać z nich jakieś ciekawe informacje.

Książka to zbiór esejów z konferencji naukowej na temat wpływu Japonii na inne kraje świata.

Niezła, ale sporo literówek, błędów edytorskich i takich tam smaczków.

Niezła, ale sporo literówek, błędów edytorskich i takich tam smaczków.

Faktycznie w książce można trafić na różne błędy edytorskie, co miejscami razi.
Tym niemniej jest to zbiór całkiem interesujących referatów pokonferencyjnych, które udowadniają skalę japońskich wpływów na kulturę zachodnią (także polską).
Szczególnie referaty dotyczące kultury uważam za ciekawe, te gospodarczo-polityczne były nieco suche, ale nadal do strawienia.
Polecam wszystkim interesującym się Japonią, choć dla niektórych może to być jedynie ogólna podstawowa wiedza, którą już posiadają.

Faktycznie w książce można trafić na różne błędy edytorskie, co miejscami razi.
Polecam...

85 / 2016

85 / 2016

Moim zdaniem jedna z najlepszych naukowych ksiazek o Japonii. Niby naukowa i zawierajaca mnostwo faktow, ale jednoczesnie rozdzialy sa niedlugie i poswiecone tak roznym tematom, ze nie sposob sie nia znudzic. A o wielu faktach zwiazanych z Japonia dowiedzialam sie z nich po raz pierwszy - o japonskim podejciu do ekologii, o obecnosci japonskiej sztuki przed otwarciem granic w XIX w... Najbardziej podobaly mi sie rozdzialy o japonskim filmie, popkulturze i mandze. Ktos pisal o bledach edycyjnych - osobiscie zauwazylam tylko jeden "kwadarat" zamiast literki i jeden przypis o blednym numerze, to wszystko. Mozna by w przyszlych wydaniach (o ile takie beda) poprawic, ale wielkiego problemu nie sprawia.

Całkiem ciekawe (choć nie zawsze już aktualne) pod względem treści. Ale te błędy edytorskie i pomieszane przypisy...Uprzedzam wszystkich potencjalnych czytelników, że w tej kwestii wydawnictwo Kirin się zupełnie nie popisało.

• Japonia
  • Japonia