Tajemnica Michasia. Czasem pozory mylą!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci, Bezpieczne Dziecko". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
bezpieczne dziecko, przemoc
Matylda

To książka o chłopcu, który został dręczycielem, a był to sposób na radzenie sobie z lękiem i problemami w domu. Ostatecznie rodzice i nauczyciele pomogli mu wyswobodzić się z tej niszczącej roli. Jak łatwo źle ocenić człowieka… także tego małego, wystraszonego zmianami, które nagle pojawiły się w jego życiu. Mały bohater, mimo ogromnego lęku, o nic nie pyta rodziców, bo stara się ich...

Jak łatwo źle ocenić człowieka… także tego małego, wystraszonego zmianami, które nagle pojawiły się w jego życiu. Mały bohater, mimo ogromnego lęku, o nic nie pyta rodziców, bo stara się ich chronić, nie chcąc poruszać trudnych tematów. Z drugiej strony rodzice chronią dziecko, nie wprowadzając go w problemy. To książka o chłopcu, jego sekretnym przyjacielu i łańcuchu pomyłek, które jednak znajdują szczęśliwe rozwiązanie. Nawet z sytuacji, które wydają się tak zaplątane, że nie wiadomo, jak z nich wybrnąć, można znaleźć dobre wyjście, jeśli dorośli pomogą. A przede wszystkim wtedy, kiedy o trudnych sprawach wszyscy otwarcie rozmawiają.

Z tej książki dziecko nauczy się, kiedy sekrety są dobre i trzeba ich dotrzymywać, a kiedy należy mówić i pytać.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2008

źródło okładki: http://www.gwp.pl/4333,tajemnica-michasia.html

Matylda | 2011-01-12
Przeczytana: 2010 rok

Świetna książka! Synek przebłagał mnie, żebym czytała dalej i dalej, aż przeczytaliśmy książkę w 2 dni ;-)
Oboje się nauczyliśmy, że o WSZYSTKIM trzeba rozmawiać, że dzieci nigdy nie są za małe na rozmowę o trudnym temacie (trzeba tylko dostosować informację do wieku rozmówcy). Kiedy ukrywamy coś "dla dobra dziecka" w tajemnicy, często jest to ze szkodą dla dziecka - czuje się opuszczone, zagubione, nie rozumie pewnych rzeczy a nie chce pytać - to rodzi strach, nieporozumienia, smutek... a potem dziwne reakcje dziecka. Kiedy dziecko milczy, ma swoje tajemnice rodzicom także trudno pomóc, doradzić, rozwiązać często błahy problem w zalążku.
Książka także wzrusza, nie raz miałam łzy w oczach czytając.
Obowiązkowa lektura dla rodziców, świetna opowieść dla chłopców i dziewczynek.

Agnieszka | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013