Kara śmierci powracający dylemat

Wydawnictwo: Arcana
kara śmierci
filozofia i etyka
n0e

Piotr Bartula, filozof i publicysta, pracownik naukowy Zakładu Filozofii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, związany ideowo z formacją konserwatywno-liberalną. Zajmuje się polską i zachodnią filozofią polityczną. Eseje publikował m.in. w „Kontakcie Paryskim”, „Zdaniu”, „Annales”, „Najwyższym Czasie”, „Kapitaliście Powszechnym” (pismo Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego), oraz w wydaniach zbiorowych: Liberalizm u schyłku XX wieku; Rozum a porządek społeczny; Kołakowski i inni; Dziedzictwo antyku we współczesnej filozofii politycznej; Kant wobec problemów współczesnego świata; Etyka i polityka; Etyka wobec sytuacji granicznych. W 2oo6 roku opublikował studium August Cieszkowski redivivus. Pierwsza, niekompletna, wersja niniejszej książki ukazała się w wydawnictwie Znak w 1998 r.

źródło opisu: http://www.arcana.pl/index.php?akcja=kategoria&id=2&s=3

• Efekt Rosie
  • Pani Noc
  • Owieczki dobre, owieczki złe
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
  • Sen sów
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Pora westchnień, pora burz

9 (2 ocen i opinii)
Bohaterowie są zmęczeni
Maria Nurowska

8,44 (9 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

7,14 (14 ocen i opinii)
Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
Philippa Gregory

7,75 (4 ocen i opinii)
Sen sów
Jerzy Sosnowski

6 (3 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Malfetto. Drużyna Róży
Marie Lu

8,33 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pan_Jakub | 2014-04-03

Bardzo dobra pozycja, wnikliwie analizująca za i przeciw karze śmierci. Autor przez całą niemal książkę, przytacza i komentuje argumenty obu stron z pozycji osoby neutralnej, jednak w ostatnim rozdziale odsłania swoje własne zdanie i trafnie wypunktowuje argumenty przeciwników kary śmierci. Dzieło z pogranicza prawa i filozofii.

Ave | 2012-01-24

Słabo - na zasadzie: stawiam tezę i niemal wykręcam rzeczywistość, by ją potwierdzić.

| 2013-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, ARCANA

Z całą pewnością nie jest to jedna z łatwiej napisanych książek. Nie mniej jednak nie zmienia to faktu, że przedstawione w niej argumenty zwolenników i przeciwników kary śmierci są dobrze uzasadnione i nie są przedstawiane w sposób skrajny ani demagogiczny. Jeżeli ktoś nie ma wyrobionego zdania na temat "Kary śmierci", to po przeczytaniu tej książki na pewno będzie już je miał. Warunkiem jest jednak dotrwanie do jej końca, co niestety naprawdę nie jest rzeczą łatwą.

Fragile | 2012-03-02

zdecydowanie dla karnistów teoretyków z mocną filozoficzną podbudową; genialny pomysł ze streszczeniem pracy w 13 lekcjach

pulapka | 2016-01-19
natalia121212 | 2015-07-23