Okładka książki Kara śmierci powracający dylemat

Kara śmierci powracający dylemat

papier
n0e
6,17 (6 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Piotr Bartula, filozof i publicysta, pracownik naukowy Zakładu Filozofii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, związany ideowo z formacją konserwatywno-liberalną. Zajmuje się polską i zachodnią filozofią polityczną. Eseje publikował m.in. w „Kontakcie Paryskim”, „Zdaniu”, „Annales”, „Najwyższym Czasie”, „Kapitaliście Powszechnym” (pismo Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego), oraz w wydaniach zbiorowych: Liberalizm u schyłku XX wieku; Rozum a porządek społeczny; Kołakowski i inni; Dziedzictwo antyku we współczesnej filozofii politycznej; Kant wobec problemów współczesnego świata; Etyka i polityka; Etyka wobec sytuacji granicznych. W 2oo6 roku opublikował studium August Cieszkowski redivivus. Pierwsza, niekompletna, wersja niniejszej książki ukazała się w wydawnictwie Znak w 1998 r.

źródło opisu: http://www.arcana.pl/index.php?akcja=kategoria&id=2&s=3

Polecamy

Opinie czytelników
Pan_Jakub | 2014-04-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Bardzo dobra pozycja, wnikliwie analizująca za i przeciw karze śmierci. Autor przez całą niemal książkę, przytacza i komentuje argumenty obu stron z pozycji osoby neutralnej, jednak w ostatnim rozdziale odsłania swoje własne zdanie i trafnie wypunktowuje argumenty przeciwników kary śmierci. Dzieło z pogranicza prawa i filozofii.

| 2013-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, ARCANA

Z całą pewnością nie jest to jedna z łatwiej napisanych książek. Nie mniej jednak nie zmienia to faktu, że przedstawione w niej argumenty zwolenników i przeciwników kary śmierci są dobrze uzasadnione i nie są przedstawiane w sposób skrajny ani demagogiczny. Jeżeli ktoś nie ma wyrobionego zdania na temat "Kary śmierci", to po przeczytaniu tej książki na pewno będzie już je miał. Warunkiem jest jednak dotrwanie do jej końca, co niestety naprawdę nie jest rzeczą łatwą.

Fragile | 2012-03-02

zdecydowanie dla karnistów teoretyków z mocną filozoficzną podbudową; genialny pomysł ze streszczeniem pracy w 13 lekcjach

Ave | 2012-01-24

Słabo - na zasadzie: stawiam tezę i niemal wykręcam rzeczywistość, by ją potwierdzić.

Tomasz | 2014-05-05
Przeczytana: 2011 rok