Okładka książki Kara śmierci powracający dylemat

Kara śmierci powracający dylemat

papier
n0e
6 (7 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Piotr Bartula, filozof i publicysta, pracownik naukowy Zakładu Filozofii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, związany ideowo z formacją konserwatywno-liberalną. Zajmuje się polską i zachodnią filozofią polityczną. Eseje publikował m.in. w „Kontakcie Paryskim”, „Zdaniu”, „Annales”, „Najwyższym Czasie”, „Kapitaliście Powszechnym” (pismo Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego), oraz w wydaniach zbiorowych: Liberalizm u schyłku XX wieku; Rozum a porządek społeczny; Kołakowski i inni; Dziedzictwo antyku we współczesnej filozofii politycznej; Kant wobec problemów współczesnego świata; Etyka i polityka; Etyka wobec sytuacji granicznych. W 2oo6 roku opublikował studium August Cieszkowski redivivus. Pierwsza, niekompletna, wersja niniejszej książki ukazała się w wydawnictwie Znak w 1998 r.

źródło opisu: http://www.arcana.pl/index.php?akcja=kategoria&id=2&s=3

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Pan_Jakub | 2014-04-03

Bardzo dobra pozycja, wnikliwie analizująca za i przeciw karze śmierci. Autor przez całą niemal książkę, przytacza i komentuje argumenty obu stron z pozycji osoby neutralnej, jednak w ostatnim rozdziale odsłania swoje własne zdanie i trafnie wypunktowuje argumenty przeciwników kary śmierci. Dzieło z pogranicza prawa i filozofii.

Ave | 2012-01-24

Słabo - na zasadzie: stawiam tezę i niemal wykręcam rzeczywistość, by ją potwierdzić.

| 2013-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, ARCANA

Z całą pewnością nie jest to jedna z łatwiej napisanych książek. Nie mniej jednak nie zmienia to faktu, że przedstawione w niej argumenty zwolenników i przeciwników kary śmierci są dobrze uzasadnione i nie są przedstawiane w sposób skrajny ani demagogiczny. Jeżeli ktoś nie ma wyrobionego zdania na temat "Kary śmierci", to po przeczytaniu tej książki na pewno będzie już je miał. Warunkiem jest jednak dotrwanie do jej końca, co niestety naprawdę nie jest rzeczą łatwą.

książek: 1911
Fragile | 2012-03-02

zdecydowanie dla karnistów teoretyków z mocną filozoficzną podbudową; genialny pomysł ze streszczeniem pracy w 13 lekcjach

Arturo | 2014-11-17

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica