Polska niezwykła. Województwo małopolskie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polska niezwykła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Demart

Przewodnik „WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE” podzieliliśmy na trzy główne działy: W pierwszym, zatytułowanym REGIONY, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województwa małopolskiego. Prawdziwe bogactwo tego regionu to góry. Niektóre miejsca są odwiedzane tłumnie np. przez miłośników białego szaleństwa, amatorów wspinaczki, jazdy konnej, kajakarstwa, a nawet szybownictwa i lotów...

Przewodnik „WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE” podzieliliśmy na trzy główne działy:
W pierwszym, zatytułowanym REGIONY, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województwa małopolskiego. Prawdziwe bogactwo tego regionu to góry. Niektóre miejsca są odwiedzane tłumnie np. przez miłośników białego szaleństwa, amatorów wspinaczki, jazdy konnej, kajakarstwa, a nawet szybownictwa i lotów balonowych. W innych można odpocząć od miejskiego zgiełku.
Bogata spuścizna wielu pokoleń konkuruje z pyszniącą się naturą. Kraków jako miasto królewskie wyznaczał kierunek w polskiej polityce, gospodarce i kulturze. Władcy byli mecenasami sztuki, a specyficzny artystyczny klimat towarzyszy miastu do dzisiaj. Z żadnym innym regionem nie związało się np. tylu twórców Młodej Polski. To oni spopularyzowali Tatry, Podhale i górali. Tu powstał pierwszy narodowy styl w architekturze, a w wielu wsiach przetrwał żywy folklor, który jak magnes działa na turystów. Opisane miejsca są wskazane na mapie samochodowej w skali 1:300 000, co ułatwi Państwu dotarcie do nich.

Dział – INFORMATOR zawiera wykaz miejsc noclegowych, najciekawszych imprez cyklicznych oraz wiele przydatnych adresów. Podpowiadamy w nim także gdzie można zjeść lub kupić regionalne specjały. Omawiamy szlaki turystyczne związane z Janem Pawłem II i architekturą drewnianą. Miłośnicy przyrody znajdą w tej części przyrodniczy mini przewodnik do rozpoznawania fauny i flory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na terenie województwa mieści się w całości aż 5 polskich parków narodowych i fragmenty szóstego oraz 13 krajobrazowych.

Dział – MAPY – umożliwia planowanie atrakcyjnych wycieczek po górach i pogórzach oraz miastach i miasteczkach tego niezwykle atrakcyjnego regionu. Zawiera 39 planów miast i 12 map turystycznych.

Nasza publikacja to połączenie praktycznego przewodnika z atlasem i informatorem. Sprawdza się w samochodzie, a także w czasie eskapad pieszych czy rowerowych.

Atlas zawiera:
• mapę samochodową woj. małopolskiego w skali 1:300 000
• 12 map regionów turystycznych w skalach 1:50 000 i 1:75 000
• 39 planów miast
• 126 opisów miejsc niezwykłych
• 135 ciekawych imprez
• 930 adresów w bazie noclegowej
• wiele innych przydatnych adresów
• potrawy kuchni regionalnej
• przewodnik przyrodniczy
• atrakcje turystyczne województwa

źródło opisu: Wydawnictwo Demart, 2008

źródło okładki: http://demart.com.pl

chrispu | 2013-12-29

Interesujący przewodnik po regionie wydany w serii "Polska niezwykła". Idealny dla osób, które nie za bardzo wiedzą co można ciekawego zobaczyć na danym terenie. Bo są tu opisane zarówno główne atrakcje ale jest też sporo pomniejszych, ukrytych w małych wsiach, miasteczkach czy zaułkach miast, o których nie wspominają "poważne" przewodniki. Właśnie taka "Polska niezwykła". Region jest podzielony na mniejsze części, do każdego jest jedna duża mapka i kilka mniejszych szczegółowych. Dodatkowo na końcu znajdziemy mapy regionu i skorowidz oraz inne przydatne informacje. Dla ułatwienia użytkowników okładka posiada skrzydełka, które są pomocne w zaznaczaniu interesującego miejsca w przewodniku.

| 2013-02-22
Na półkach: Przeczytane, Podróże