Córka Montezumy

Wydawnictwo: Art
Montezuma's daughter
Marek

Fabuła powieści osnuta jest na tle zabójstwa, jakiego dokonał, owładnięty szaleńczą zazdrością, hiszpański cavallero Juan de García na swej kuzynce - matce głównego bohatera, Tomasza Wingfielda. Ten poprzysięga mordercy zemstę i ściga go z rodzinnej Anglii przez Hiszpanię do Ameryki. Tam - wśród meksykańskich Azteków - spędza wiele lat, będąc ich więźniem, ofiarą, sojusznikiem w walce z białymi najeźdźcami, a wreszcie wodzem.

Na kartach powieści opisana jest też piękna miłość, jaką może obdarzyć mężczyznę tylko zakochana aż do zapamiętania kobieta.

"Córkę Montezumy" czyta się z wielkim zainteresowaniem od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne