Ogród nieplewiony

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-08261-4
historia
Marek

'Ogrodem nieplewionym' nazwał Rzeczpospolitą za panowania Jana Kazimierza ówczesny poeta Wacław Potocki. Nawiązując do tej poetyckiej syntezy Heyduk - w oparciu o źródła historyczne - wprowadza nas w sferę zagadnień i wydarzeń, którymi żył naród w latach 1655-1668. Poznajemy obyczajowość dworu królewskiego, magnaterii, szlachty i chłopstwa, obserwujemy przebieg walk orężnych, tarć religijnych, konfliktów klasowych, grupowych i osobistych, jesteśmy świadkami intryg miłosnych i politycznych.

źródło opisu: http://exlibris.chamera.eu/opisy/b002418

źródło okładki: własne