Puszka z Pandorą

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza BGW
felieton
rozrywka
Marek

"Puszka z Pandorą" - tytuł będący cytatem z przemówienia jednego z domorosłych Metternichów wyjaśnia, czym jest ta książka. A więc historią sekretną, plotką, impertynencją, próbą opisu obyczajów, zbiorem anegdot, przypomnieniem dowcipów, postaci, mód, sezonowych sensacji. Dlaczego zdecydowałem się otworzyć tę puszkę? Nie znam lepszego wytłumaczenia niż to, jakie przedstawił kiedyś Zygmunt...

Dlaczego zdecydowałem się otworzyć tę puszkę? Nie znam lepszego wytłumaczenia niż to, jakie przedstawił kiedyś Zygmunt Kałużyński: "Pisze się po to, żeby było napisane".

[nota od autora]

źródło opisu: Polska Oficyna Wydawnicza "BGW", 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Michael Shootbook | 2013-04-08
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, ~ G4
Przeczytana: 2011 rok

Oj strasznie się namęczyłem, żeby dobrnąć do końca. Książka o wszystkim i o niczym. Trochę anegdot, trochę opowiastek, a wszystko to oprawione w konwencji długalaśnego felietonu, którego jakoś nie chciał do mnie przemówić ludzkim głosem.

Szkoda czasu.

mariola | 2016-10-03