Skazany na wielkość

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-08010-7
historyczna
Marek

Wielu Polaków ceniło Kościuszkę nisko, bo nie zaszedł wysoko, nawet zdarza się to dziś. A przecież stał się natchnieniem dla wielkich poetów, sławią go pisarze niemieccy i francuscy, angielscy i amerykańscy. Warto zastanowić się i wytłumaczyć, skąd się to wzięło. Bo coś jednak osiągnął Kościuszko swoim życiem, swoim postępowaniem: wszedł do legendy - nie tego czy owego narodu - wszedł do...

Bo coś jednak osiągnął Kościuszko swoim życiem, swoim postępowaniem: wszedł do legendy - nie tego czy owego narodu - wszedł do legendy ludzkości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne