Góry żmijowe

Wydawnictwo: W.A.B.
8374142081

‘‘Góry Żmijowe’‘ to opowieść o przygodach nastoletnich bohaterów z dwóch krain objętych władaniem Starej Magii, oddzielonych górami – królewny Filomeny z Maare i Eryka, syna rybaka z Szertaty...

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zrecenzowania książki dla dzieci. Jako szczęśliwy ojciec chciałbym podzielić się odkryciem idealnej bajki dla Waszej pociechy.

Jak wiadomo chwile poświęcone magicznym momentom, jak czytanie książki własnemu dziecku to niesamowite przeżycie.

Warto je właściwie utrwalić by dziecko potem nie miało koszmarów. By rozpocząć czytanie dziecku każda pora jest odpowiednia.

Ja mojemu synkowi Aleksowi czytałem bajki, gdy był jeszcze w brzuszku mamy. Czuwaliśmy ogromną radość z powodu ruchu synka, gdy wsłuchiwał się w słowa opowiadania.

To świetny sposób na spędzanie czasu wolnego z dzieckiem. Znamy to, aż za dobrze praca absorbuje nas w tygodniu. Ogranicza chwile spełnienia z bycia rodzicem. Właśnie tym bardziej w takim momencie liczy się dobór odpowiedniej lektury,

W sytuacji, gdy nos opuszczamy ze zmęczenia powinniśmy poczytać dziecku interesującą bajkę, która pobudzi jego i naszą wyobraźnię. Nie można pozwolić sobie na eksperymentowanie, bo...

aglo93 | 2015-05-21
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 21 maja 2015

Jak zwykle styl książek dla dzieci doprowadza mnie do irytacji i chęci rzucania ciężkimi tomiszczami po kątach, tak tutaj historia mnie urzekła, wciągnęła i rozbawiła (autentycznie!). Koniecznie muszę przeczytać ją z bratem.
Gorąco polecam, nawet starszym czytelnikom. Bądź co bądź w każdym z nas tkwi coś z dziecka :)

palalela | 2014-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2014, Dziecionkowe
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Trza być wielce otrzaskanym w mitologii i literaturze dla dzieci (celowo używam takiego wyświechtanego zwrotu, bo nie chce mi się rozpisywać na temat baśni/ nie bajek!/), żeby stworzyć taką opowieść. Respekt.

krzysztof chrobak | 2016-04-19

Podobała mi się większość książek Miłoszewskiego, zarówno w warstwie fabularnej jak i techniki literackiej, dlatego też bez wahania sięgnąłem po "Góry Żmijowe". Bez wahania, ale z ciekawością. jak też poradzi on sobie z historią dla dzieci. I co? I nic. Nic szczególnego.
Po pierwsze - fabuła mało wyrafinowana i płytka. Być może to moje wygórowane oczekiwania, ale spodziewałem się rozbudowanej, epickiej (może przesadzam nieco), a jednocześnie sprawnie opowiedzianej historii. Bo w końcu, po kim, jak nie po Miłoszewskim, można by się spodziewać dobrej opowieści. No cóż... córce się podobało.
Po drugie - jakoś nie przypadł mi do gustu sposób, w jaki wyrażały się krasnoludy. Ja wiem, że to obowiązująca norma, ale gdzie jak nie w literaturze szuka się od tego odskoczni. Ech... córce się podobało.
Po trzecie - choć w nawiązaniu do punktu pierwszego - za krótka ta historia. Sam pomysł na świat i rządzące nim prawa dawał możliwości, niewykorzystane możliwości. Po przeczytaniu miałem...

Kahir | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Testowałem na ośmoiolatku, i książka sprawdziła się rewelacyjnie - szkoda tylko, że od dziewięciu lat od wydania nie powstała zapowiadana na końcu ksiązki druga część. Dziecko było zawiedzione gdy mu powiedziałem że nie ma nowych przygód Filomeny i Eryka

gral | 2015-03-25
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo fajna bajeczka, wypożyczyłem dzieciakom ale wciągnęła mnie na całego. Ciekawie opowiedziana, ciepła i z ważnym przesłaniem w tle.

Behemot | 2014-09-11

Mało jest współcześnie pisanych fajnych polskich książek dla dzieci. Kosik i Maleszka dają radę, ale Miłoszewski jest chyba fajniejszy - również dlatego, że książka jest pełna zabawnych grepsów. Część z nich jest wprawdzie zrozumiała tylko dla rodziców, ale to w niczym dzieciom nie przeszkadza.

Rudaczyta | 2015-07-25

Konsekwentnie wprowadzam w życie swoje postanowienie-w ramach odpoczynku od kryminałów czytam bajki=) sama sobie gratuluję tej decyzji=) cudowna bajka=) fabuły opisywać nie będę, bo i sam autor się przed tym wzbrania;)

Twilight88 | 2015-05-29
Przeczytana: kwiecień 2015

Książka dla dzieci w wieku ok. 9 lat ;)
Jakoż jestem troszeczkę starsza oceniam ją trochę niżej.
Obrazki są ładnie wykonane, a historia ciekawa. Ale polecam bo fajnie przeczytać coś lekkiego ^^

Ania | 2014-06-14

W wakacje kupiłam tę książkę, przed pójściem na plażę. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją całą. Odcięłam się wtedy od całego świata. Byłam nią bardzo zafascynowana!

Gorąco polecam ;)

Zygmunt Miłoszewski z Paszportem Polityki

"Za stworzenie cyklu powieści kryminalnych, w których wciągająca intryga łączy się przenikliwym portretem współczesnej Polski i diagnozą kluczowych problemów społecznych" - Zygmunt Miłoszewski odebrał Paszport Polityki w kategorii Literatura.

Czytamy gdzie indziej 5

Ciche Powiśle? To nie oksymoron. Już 16 czerwca jedna z najgłośniejszych dzielnic Warszawy wsłucha się w kameralne czytania w wykonaniu warszawskich aktorów.