Książka Roku 2018

Góry żmijowe

Wydawnictwo: W.A.B.
8374142081

‘‘Góry Żmijowe’‘ to opowieść o przygodach nastoletnich bohaterów z dwóch krain objętych władaniem Starej Magii, oddzielonych górami – królewny Filomeny z Maare i Eryka, syna rybaka z Szertaty...

Keenyah | 2017-06-24
Przeczytana: 2017 rok

Wypożyczając "Góry Żmijowe" nie przypuszczałam, że autor Miłoszewski to ten sam Miłoszewski od "Ziarna prawdy" itp itd.
Dopiero w domu obejrzałam okładkę książki i z lekkim przerażeniem zabrałam się za lekturę, bo po autorze kryminałów i mimo wszystko dobrych książek spodziewałam się takiej "książeczki koszmarku", którą oszczędzę dziecku bo szkoda je straszyć.
Miło się zaskoczyłam, bo mimo że mamy tutaj smoka, więźniów w ciemnych lochach, starą magię i księżniczkę w opałach, to wcale nie było aż tak koszmarnie.
Polecam

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zrecenzowania książki dla dzieci. Jako szczęśliwy ojciec chciałbym podzielić się odkryciem idealnej bajki dla Waszej pociechy.

Jak wiadomo chwile poświęcone magicznym momentom, jak czytanie książki własnemu dziecku to niesamowite przeżycie.

Warto je właściwie utrwalić by dziecko potem nie miało koszmarów. By rozpocząć czytanie dziecku każda pora jest odpowiednia.

Ja mojemu synkowi Aleksowi czytałem bajki, gdy był jeszcze w brzuszku mamy. Czuwaliśmy ogromną radość z powodu ruchu synka, gdy wsłuchiwał się w słowa opowiadania.

To świetny sposób na spędzanie czasu wolnego z dzieckiem. Znamy to, aż za dobrze praca absorbuje nas w tygodniu. Ogranicza chwile spełnienia z bycia rodzicem. Właśnie tym bardziej w takim momencie liczy się dobór odpowiedniej lektury,

W sytuacji, gdy nos opuszczamy ze zmęczenia powinniśmy poczytać dziecku interesującą bajkę, która pobudzi jego i naszą wyobraźnię. Nie można pozwolić sobie na eksperymentowanie, bo...

chmurka | 2016-04-28

Sięgnęłam z ciekawości.
Lekka, łatwa i przyjemna.
Do przeczytania zamiast poobiedniej drzemki :)

mieszka | 2017-05-08
Przeczytana: 03 maja 2017

Zygmunt Miłoszowski stanął na wysokości zadania pisząc dla dzieci. Bajka, jak przystało! Z przygodami, gdzie jest i księżniczka i ubogi wieśniaczek, którzy doświadczając uczą się i zmieniają. Oczywiście dobro zwycięża, a przyjaźń jest szczera i na zawsze.
Takie oczywistości cieszą i podnoszą na duchu.

Z radością przekazałam dzieciakom do czytania.

aglo93 | 2015-05-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 maja 2015

Jak zwykle styl książek dla dzieci doprowadza mnie do irytacji i chęci rzucania ciężkimi tomiszczami po kątach, tak tutaj historia mnie urzekła, wciągnęła i rozbawiła (autentycznie!). Koniecznie muszę przeczytać ją z bratem.
Gorąco polecam, nawet starszym czytelnikom. Bądź co bądź w każdym z nas tkwi coś z dziecka :)

AsiaG | 2019-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)
Przeczytana: 08 lutego 2019

Bardzo przyjemna i miła bajka, która szybko wciąga w świat młodych bohaterów, lecz niestety równie szybko dobiega końca. Opowieść o odwadze, konsekwencjach swych czynów i wartości przyjaźni jest dobrą lekturą nie tylko dla tych najmłodszych. Jak dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie, gdyż autora znam tylko z kryminałów, a tu proszę, piękną bajkę popełnił :) Polecam

Szarlotka | 2018-05-15

Fascynująca książka. Panu Zygmuntowi nie brakowało pomysłów. Jedyne co wydało mi się przerażające to to, że Filomena musiała czekać na wyjście z zamku aż 11 lat, 11 miesięcy i 11 dni... Ja bym nie wytrzymała! Filomenie też to niezbyt wychodziło...

POLECAM, DLA OSÓB PRAGNĄCYCH PRZYGÓD!

POZDRAWIAM, SZARLOTKA :)

Konsekwentnie wprowadzam w życie swoje postanowienie-w ramach odpoczynku od kryminałów czytam bajki=) sama sobie gratuluję tej decyzji=) cudowna bajka=) fabuły opisywać nie będę, bo i sam autor się przed tym wzbrania;)

palalela | 2014-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2014, Dziecionkowe
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trza być wielce otrzaskanym w mitologii i literaturze dla dzieci (celowo używam takiego wyświechtanego zwrotu, bo nie chce mi się rozpisywać na temat baśni/ nie bajek!/), żeby stworzyć taką opowieść. Respekt.

Behemot | 2014-09-11

Mało jest współcześnie pisanych fajnych polskich książek dla dzieci. Kosik i Maleszka dają radę, ale Miłoszewski jest chyba fajniejszy - również dlatego, że książka jest pełna zabawnych grepsów. Część z nich jest wprawdzie zrozumiała tylko dla rodziców, ale to w niczym dzieciom nie przeszkadza.