Tekst-tura. Wokół nowych form tekstu literackiego i tekstu jako dzieła sztuki

Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-32-9
liberatura, hipertekst, e-wolucja
Róża_Bzowa

W książce analizowane są najbardziej aktualne "zjawiska tekstowe" - takie jak teksty emanacyjne twórców liberatury, hipertekst i różne rodzaje tekstów wizualnych - na ogół pozbawione tradycyjnej, linearnej organizacji leksji, zbudowane na zasadzie osobnych, choć powiązanych ze sobą struktur. Autorzy szkiców to młodzi artyści, naukowcy i badacze pokrewnych sobie dziedzin, którzy opisują i analizują nowe zjawiska tekstowe sytuujące się na pograniczu literatury, sztuk pięknych, architektury i filmu. Książka zawiera szkice na temat liberatury (Zenon Fajfer, Katarzyna Bazarnik, Agnieszka Przybyszewksa), rozważania nad zjawiskiem "e-wolucji", czyli mail artu, net artu, blogów interenetowych (Łukasz Jeżyk, Ewa Wójtowicz, Marcin Matuzik), oraz studia nad wizualnością tekstu i szeroko pojętą jego architektoniką (Małgorzata Dawidek Gryglicka, Piotr Marecki, Jacek Gądecki).
Redakcja: Małgorzata Gryglicka-Dawidek.

źródło opisu: www.ha.art.pl