Kapitan Czart przygody Cyrana de Bergerac

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
83-205-4370-3
przygodowa
Marek

Fragment: Śmierć zajrzała mu w same oczy. Rzucił się w stronę okna, aby przeciąć łotrom odwrót, a jednocześnie, nie celując prawie, nacisnął cyngiel pistoletu. Straszny krzyk wściekłości, przytłumiony w tejże chwili głuchym jękiem, odpowiedział na huk jego wystrzału. Jednocześnie rozległ się łoskot padającego na podłogę ciała. Zanim Cyrano mógł rozpoznać, który to z wrogów poległ od jego kuli,...

Fragment:
Jednocześnie rozległ się łoskot padającego na podłogę ciała.
Zanim Cyrano mógł rozpoznać, który to z wrogów poległ od jego kuli, lampa została zrzucona na ziemię i zgasła.
Poeta przybrał postawę obronną i czekał.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

edtta | 2016-07-26
Przeczytana: 23 lipca 2016

Zilla kocha Manuela, Manuel kocha Gilbertę, Gilberta kocha Manuela, ale ma poślubić Rolanda, który chyba ją kocha. Okazuje się, że Manuel nie jest Manuelem, tylko Ludwikiem de Lembrat, czyli bratem Rolanda. Roland nie chce uznać go za brata, bo wie, że on kocha Gilbertę, więc robi wszystko, by zniszczyć wszelkie dowody na pochodzenie "Manuela". A Kapitan Czart? Kapitan Czart znany także jako Cyrano de Bergerac lub Sawiniusz zna prawdę i posiada najważniejszy dowód pochodzenia Ludwika - testament jego ojca. Powieść pełna miłości, nienawiści, intryg i pojedynków na śmierć i życie

Wabi | 2016-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Cyganka Zilla próbuje wyratować ukochanego z więzienia.

książek: 2009
gorofil | 2016-06-21