Indi Blue

Wydawnictwo: Świat Książki

Piękna powieść, która pomoże dzieciom radzić sobie z trudnymi problema­mi. Mama Indi najbardziej lubi kolor niebieski i obu swym córkom nadała imiona od jego odcieni. Ale w jej życiu nie wszystko jest tak kolorowe. Pewnego dnia zabiera dziewczynki w długą podróż. Indi i jej młodsza sio­stra bardzo cieszą się z wyprawy, choć nie rozumieją powodów nagłego wyjazdu. Wielka przygoda stanie się dla nich szkołą życia. Nieoczekiwanie będą musiały pomóc ukochanej mamie i dowiedzą się o świecie więcej, niżby chciały...

Pinia | 2014-03-02

Mnie osobiście nie zachęciła okładka, wręcz odrzucała. Tym bardziej jak na prośbę znajomej musiałam przeczytać tą książkę dla "młodych dziewczynek z podstawówki/gimnazjum", a na półce czekały na mnie ulubione serie do przeczytania. Po przeczytaniu paru stron książka mnie wciągnęła.
Książka jest głęboka i w prosty sposób ukazuje nowy i trudny świat widziany oczami kilkunastoletniej dziewczynki.
Dopiero po przeczytaniu całej książki przekonałam się, że taka właśnie okładka najlepiej oddaje treść książki, która nie jest tylko dla "młodych dziewczynek".

Askorpis | 2015-02-28

Książkę wspominam z miłym sentymentem, czytałam ją w podstawówce... Chyba od tej właśnie autorki zaczęła się moja obsesja na punkcie czytania. Polecam wszystkim młodym dziewczynom!

Eila | 2015-07-22
Przeczytana: 2010 rok

Nieco słabsza od ,,Dizzy'' oraz ,,Morskich zaklęć'', ale wciąż genialna. Cathy Cassidy jest mistrzynią w pisaniu książek poruszających trudne i przygnębiające tematy, ale w prosty sposób. Może to właśnie podoba mi się w jej książkach- są wartościowe i zapadające w pamięć, a przy okazji piękne i wzruszające.

Natalia M | 2011-11-12
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Mi się ta książka Cathy najmniej podobała. Czytałam ją 3 lata temu (byłam wtedy nad morzem) i przyznam trochę mi się ciągnęła. Miła i lekka, jak każda książka tej autorki. Dość fajna, ale znam lepsze.

niedostępna | 2014-09-28

Dla osób o twardych nerwach. Może nie powala ale naprawdę pokazuje, że życie nie jest kolorowe, przynajmniej niektóre jego momenty.

Gdy ją czytałam, podobała mi się. Było to jednak dawno temu i z chęcią przypomniałabym ją sobie.

Fragiles | 2010-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2008

Po przeczytaniu "Dizzy" zainteresowałam się innymi książkami dostępnymi w Polsce przetłumaczonymi na język Polski Cathy Cassidy.Jak się okazało to nie była pomyłka:)
Jak poprzednia pisana prostym językiem, wciągająca.
Pełna radości, smutków i humoru głównej bohaterki :)

Martini | 2011-05-08

Pamiętam, że dawno temu książkę podrzuciła mi mama. Przeczytałam w jeden wieczór, ale teraz nie pamiętam czym się tak zachwyciłam.

anthro77 | 2011-07-25

świetna książka.