Inna Boskość. Mistrz Eckhart, Zaratustra i przezwyciężenie metafizyki

Wydawnictwo: Instytut Myśli Józefa Tischnera
978-83-60911-03-7
filozofia i etyka
n0e

Książka Piotra Augustyniaka jest bardzo twórczym i wyjątkowo kompetentnym głosem we współczesnej debacie nad możliwościami trwania lub przezwyciężenia metafizyki. Jestem głęboko przekonany, że będzie miała duże znaczenie dla dyskusji na ten temat, która toczy się na gruncie myśli filozoficznej w Polsce. Prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP Książkę Piotra Augustyniaka uważam za wybitną pod każdym...

Prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP

Książkę Piotra Augustyniaka uważam za wybitną pod każdym względem, na światowym naukowym poziomie. A podjęte w niej badania uważam za bardzo ważne w perspektywie współczesnych metamorfoz ontologii i jej związków z filozofią Boga. (…) Jej wydanie wydaje mi się ze wszech miar wartościowe, potrzebne, by nie rzec: konieczne.

Prof. Karol Tarnowski

Od pierwszej strony czytelnik ma poczucie – które wkrótce zamienia się w przekonanie – obcowania z tekstem wybornym: wciągającym niczym znakomita powieść przygodowa, odkrywczym niczym wędrówka po nieznanym kontynencie (a przecież tak dobrze już przewędrowanym i opracowanym przez wielu przewodników i kartografów), a nade wszystko filozoficznym, jak rozprawa... filozoficzna najwyższej próby. Trudno dać wiarę, że jej autorem jest człek tak młody, rozpoczynający dopiero swoją drogę myśli. Co będzie dalej – już chciałoby się czytać relacje z kolejnych wycieczek! (…) Piotr Augustyniak napisał książkę pod każdym względem wybitną.

Prof. Cezary Wodziński

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/178669