Opowieści przeciwko lękom

Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec
Wydawnictwo: Jedność
Geschichten gegen die Angst
83-7224-046-9

Czy my dorośli, wiemy jeszcze, czego boją się dzieci? Musimy zawsze wyciągać dłoń i dzięki poważnemu traktowaniu dać dziecku poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Tylko w ten sposób może się ono nauczyć radzenia sobie ze strachem, który leży przecież w naturze człowieka i nadaje mu ludzkie cechy. Przygotowuje on ważne kroki w rozwoju, przyczynia się do rozwijania przywiązania do innych i troskliwych zachowań oraz jest jednym z egzystencjonalnych uczuć naszego życia. Jeżeli jednak całkowicie nad nami zapanuje, wtedy paraliżuje wszystkie inne uczucia i traci swój sens.
Książka zawiera komplet opowiadań mających na celu zwalczanie dziecięcych lęków: nocnych, strach przed zawiedzeniem kogoś, karą, rozłąką, byciem niekochanym i wiele innych.

źródło okładki: ksiazka48.pl

Palia | 2017-05-31