Podróż do Hiszpanii

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Voyage en Espagne
podróż, Hiszpania
Marek

Co do obyczajów, to nie poznaje się w sześć tygodni charakteru narodowego i sposobu bycia społczeństwa. Krótki czas daje jednak świeżość wrażeń, zacierających się przy dłuższym pobycie. Wydało mi się, że kobiety w Hiszpanii mają mocną rękę i cieszą się większą wolnością niż we Francji. Mężczyźni zachowują się wobec nich nader pokornie i ulegle; są bardzo skrupulatni i dokładni w wypełnianiu swoich obowiązków, a swoje uczucia wyrażają w wierszach o najrozmaitszych miarach i innych; od chwili gdy złożyli serce u stóp pięknej wybranki, wolno im tańczyć tylko z prababkami.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne