Pitu pitu #1

はなしっぱなし (Hanashippanashi)
manga
komiksy
Agnieszka

- Jak to jest, że ty tak świetnie pływasz? - Bo uwielbiam rybne sashimi. - Czyli jeśli ktoś lubi surową koninę, będzie szybko biegał? „Pitu pitu” to dwutomowy zbiór krótkich historii inspirowanych japońskim folklorem. Umiejscowione we współczesności opowieści wprowadzają czytelnika w niezwykły świat, pełen magicznych stworów, niecodziennych wydarzeń oraz barwnych postaci. Krótkie formy...

- Jak to jest, że ty tak świetnie pływasz?
- Bo uwielbiam rybne sashimi.
- Czyli jeśli ktoś lubi surową koninę, będzie szybko biegał?

„Pitu pitu” to dwutomowy zbiór krótkich historii inspirowanych japońskim folklorem. Umiejscowione we współczesności opowieści wprowadzają czytelnika w niezwykły świat, pełen magicznych stworów, niecodziennych wydarzeń oraz barwnych postaci. Krótkie formy bawią i straszą jednocześnie, nieraz też zaskakują niespodziewaną puentą.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

Gosia | 2015-01-19
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Pitu pitu jest najdziwniejszą mangą jaką miałam okazję dotychczas przeczytać. W moim odczuciu zawiera wszystko co dla przeciętnego Europejczyka jest obce, nieznane, przerażające w kulturze i folklorze Japonii. Czyta się błyskawicznie, na szczególną uwagę zasługują surrealistyczne rysunki, które czasami zachwycają pięknem, natomiast innym razem odrzucają brzydactwem (celowe posunięcie Igarashiego). Bardzo cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tym zbiorem opowiadań, myślę że z każdym kolejnym spotkaniem moje odczucia będą coraz lepsze. Natomiast już teraz gorąco polecam - nigdzie indziej nie znajdziecie mangi takiej jak ta :)!

Arthaniel | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

W gruncie rzeczy ta manga opowiada o tym samym, co "Mushishi", lecz robi to bez grama finezji - mamy tu zbiór krótkich opowiadań, w których główną rolę odgrywają nadprzyrodzone istoty i powodowane przez nie dziwne zjawiska czy sytuacje, tyle że Yuki Urushibara swoją mangą udowodnił, że można o tym opowiadać w sposób piękny, przejmujący - tutaj niestety tej magii nie uświadczymy. / Ocena dla pierwszego tomu. Drugiego nie dałem rady doczytać. Bełkot, bełkot, bełkot.

ilo99 | 2016-08-29
Na półkach: Szkoda czasu, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Jaki tytuł, taka zawartość. Dziwne opowieści, niekoniecznie logiczne, bardziej przypominające marzenia senne. Mnóstwo dziwnych skojarzeń, nierzeczywistych, bajkowych postaci. Oszczędna narracja, a czasami zupełny jej brak. Nie potrafiłam dać się ponieść tej poetyce, raczej mnie znudziła. Na pewno nie będę szukać tomu z numerem jeden ani trzy.

Yuuki | 2012-04-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Nie mam prawa oceniać tej książki. Nie dojrzałam do niej. Być może przeczytałam za dużo razy "Watę Cukrową" i odstawiłam wszystkie poważne lektury na moim poziomie ;D. Mam prawo do ocenienia rysunków w książce: były naprawdę piękne! Ile ja bym dała za taki talent!!! Teraz zrobię wbrew prawu i ocenię część z tych opowieści, bo nawet taka durnota jak ja zrozumiała parę tych historyjek. Moimi faworytami są: Piorun i Pani Śliczna, Głos tkający tęczę, Koty od tyłu, W tak zimny dzień lepiej nie spacerować, patrząc w niebo, Latające małpy i Chyba dzwoni ci z buzi. Te opowieści które teraz wymieniłam urzekły mnie, bo miały zakończenie. Niektóre z historii urywały się w niespodziewanym momencie i zadawałam sobie pytanie "czemu?". Myślę, że kiedyś to zrozumiem. Proszę, ci którzy to przeczytali niech zbytnio się tym nie kierują, gdy mają zamiar przeczytać tę książkę. Chyba, że też jesteście takimi przygłupami jak ja, no to wtedy przyznacie mi rację. (;D)

Krótkie, surrealistyczne historie przedstawione za pomocą ciekawych rysunków. Przenosi czytelnika w niesamowity, niepokojący świat, inspiruje i dziwi, pomaga uwolnić wyobraźnię.

nonko | 2016-02-14
Na półkach: Manga, Przeczytane