Człowiek, który poznał tajemnice wszechświata

Tłumaczenie: Anna Łobocka-Oleksowicz
Wydawnictwo: Medium
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Man Who Tapped the Secrets of the Universe
978-83-97025-81-6
IronWoman

Bohaterem tej opowieści jest Walter Russell (1871-1963), niezwykły człowiek, który pomimo braku formalnego wykształcenia był malarzem, pisarzem, rzeźbiarzem, muzykiem i architektem, zajmował się filozofią, fizyką i chemią, a także sformułował fizyczną teorię powstania i funkcjonowania wszechświata. Ta rewolucyjna teoria, której punktem wyjścia jest zasada falowego ruchu światła, nie została uznana przez akademickich naukowców, co jednak nie zniechęciło Russella do jej wyłożenia w dwóch obszernych dziełach naukowo-filozoficznych. A oto jak sam tłumaczy swoją niebywałą wiedzę:
"Nie potrzeba większego dowodu niż moje przeżycie, by udowodnić wątpiącemu światu, że cała wiedza istnieje w Myśloświecie Światła - które jest Bogiem - że ta Świadomość to Jedna Świadomość, że ludzie nie mają oddzielnych umysłów i że wszelką wiedzę można uzyskać z Kosmicznego Źródła Wszechwiedzy, gdy człowiek stanie się z Nim jednością".

źródło opisu: Wydawnictwo Medium

źródło okładki: http://www.medium.com.pl/ksiazka.htm?id=250

orchideaidea | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Przyznaję, że nigdy dotąd nie słyszałam o człowieku, którego życie po części zostało opisane w tej książce i naprawdę bardzo się dziwię, że dopiero teraz miałam okazję dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Autor od lat zabiegał o spotkanie z człowiekiem, który tak jak Walter Russel łączył w sobie tyle umiejętności na raz i potrafił je z powodzeniem wykorzystać w życiu codziennym.
Jak to możliwe, że będąc początkowo malarzem, nagle można w mistrzowski sposób rzezbic, nauczać filozofii, bez problemu odnajdywać się w świecie biznesu, jezdzic na łyżwach na poziomie zawodowym, być ilustratorem książek, świetnie jezdzić konno...?
Niewątpliwie w dzisiejszym świecie również żyją osoby pokroju tytułowej postaci książki, jednak czy wyznacznikiem życia w tak produktywny sposób jest jakaś zasada? Czy po prostu Walter Russel miał dużo szczęścia, masę znajomości, czy może jednak mógłby nas czegoś nauczyć, by podobnie jak on sam czuć się naprawdę spełnionym człowiekiem?

W książce zamieszczono...

Agnieszka | 2016-12-03