Dom na nowo malowany

Okładka książki Dom na nowo malowany Magdalena Grycman
Okładka książki Dom na nowo malowany
Magdalena Grycman Wydawnictwo: Edition 2000 biografia, autobiografia, pamiętnik
Edition 2000
2006-09-01
2006-09-01

Okładka książki Podręczny Słownik terminów AAC (komunikacji wspomagającej i alternatywnej) Magdalena Grycman, Bogusława Beata Kaczmarek
Podręczny Słow... Magdalena Grycman, ...
Okładka książki Podręczny słownik terminów AAC Magdalena Grycman, Bogusława Beata Kaczmarek
Podręczny słow... Magdalena Grycman, ...

Bardzo dobra ksiazka o rodzinie adopcyjnej wychowujacej 1 swoje bilogoiczne dziecko i 4 dzieci adoptowanych . Napisana w formie dzienniku /pamietnika . Czyta sie bardzo łatwo i szybko .Momentami mocno chwyta za serce .

Nareszcie w Polsce zaczynają się pojawiać książki " adopcyjne". Nie badania, nie analizy tylko osobiste pamiętniki i zapiski rodziców adopcyjnych. Po książkach takich jak: Jeż i Wieża z klocków, to kolejna książka, która ukazuje życie rodziny adopcyjnej. Pokazuje z czym muszą się zmierzyć.
Cierpliwość, niepewność, radość, smutek, złość, czułość, łzy słodkie i gorzkie, walka o uczucia dziecka.

Adopcja w Polsce przestaje być społecznym tabu, tajemnicą rodziny zamkniętą w czterech ścianach. Przyjęcie dziecka do rodziny jest świętem.
Dziękuję Pani Grycman za Dom Malowany. Pamiętnik adopcyjnej mamy to wielkie wsparcie dla rodziców adopcyjnych :-)

Ciekawy pomysł na przedstawienie rodzin adopcyjnych, które borykają się różnymi problemami a także miłymi i szczęśliwymi chwilami. Efekt ten jednak jest związany z ciężką pracą, wytrwałością. Czyta się lekko - książka jest w formie dziennika. Ja po tej lekturze - którą czyta się zaledwie kilka chwil, potrzebowałam sporo czasu dla siebie. Pozycja którą się pamięta.

• Adopcja
  • Przeczytam 52 książki w 2019
  • Moja prywatna biblioteczka

Dodaj cytat z książki Dom na nowo malowany